Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DA “KENE AVCISI” SÜLÜNLER DOĞAYA SALINDI

ORDU’DA  “KENE AVCISI” SÜLÜNLER  DOĞAYA SALINDI
  • GÜNDEM
  • 28 Eylül 2020
  • ORDU’DA “KENE AVCISI” SÜLÜNLER DOĞAYA SALINDI için yorumlar kapalı
  • 368 KEZ OKUNDU

Ordu’da T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Ordu Şube Müdürlüğünce ‘’Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Planı’’Projesi çerçevesinde 1000 adet sülün doğaya salındı.

(KKKA) hastalığına sebep olan keneler ile doğal yollardan mücadele etmek , ekolojik dengenin korunması ve doğadaki sülün varlığının artırılmasını sağlamak amacıyla Ünye İlçesi Cevizdere Mahallesinde T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonundan Ordu Şube Müdürlüğüne tahsis edilen 1000 adet sülünün salımı gerçekleştirildi.

Ünyenin Cevizdere Mahallesinde gerçekleştirilen salım programına Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım, Doğa Koruma Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Mühendisi Özber Özbucak Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun ve Ordu Şube Müdürlüğü personelleri ile Cevizdere Mahalle Muhtarı Şükrü Balcıoğlu katıldı.

Proje kapsamında ava kapatılan bir alan içerisinde salımı yapılan sülünlerin üreyerek çoğalması ve tüm il geneline yayılması hedefleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ