Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

KARACA YAVRULARI ANNESİNE YENİDEN KAVUŞTURULDU

KARACA YAVRULARI ANNESİNE YENİDEN KAVUŞTURULDU
  • GÜNDEM
  • 14 Haziran 2021
  • KARACA YAVRULARI ANNESİNE YENİDEN KAVUŞTURULDU için yorumlar kapalı
  • 120 KEZ OKUNDU

Ordunun Ünye ilçesinde Yağmur ve Efe Aydın Kardeşlerin fındık bahçelerinde dolaşırken buldukları karaca yavruları tekrar annelerine kavuşturuldu.

Ünye İlçesi Denizbükü Mahallesi’nde Yağmur Aydın (11) ve Efe Aydın (13) Kardeşlerin fındık bahçesinde dolaşırken 2 adet karaca yavrusunu sahipsiz olduğunu düşünerek evlerine götürerek büyüklerine haber verdiler. Durumun T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’ne ihbar ettiler. Yetkililerce Kontrol edilen karaca yavrularının herhangi bir yarasının olmadığı ve gayet sağlıklı olduğu tespit edildi.

Kendilerinin ve komşularının köpeklerini bağlandıktan sonra Yavru Karacalar Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım ve Duyarlı kardeşler Yağmur ve Efe Aydın tarafından alındıkları yere tekrar bırakıldı. Uzaktan annelerinin gelip gelmediği gözlemlendi. Annelerinin uzakta belirmesi üzerine fındık bahçesinden ayrıldılar. Bir Süre Sonra Karaca yavrularının bırakıldığı yere giden yetkililer karaca yavrularının orada olmadığını gözlemledi. Böylelikle Karaca Yavruları zarar görmeden Kontrollü bir şekilde yeniden annelerine kavuşmuş oldu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ