Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

KALKAN BALIĞI AV YASAĞI DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

KALKAN BALIĞI AV YASAĞI DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
  • GÜNDEM
  • 08 Haziran 2021
  • KALKAN BALIĞI AV YASAĞI DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
  • 116 KEZ OKUNDU

Ordu’da 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa dayanılarak yayımlanan, “Denizlerde ve İç sularda Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 5/1 Numaralı Tebliğ” ile bütün karasularımızda 15 Nisan – 15 Haziran tarihleri arasında her türlü istihsal vasıtası ile kalkan balığı avcılığı yapılması ve kalkan ağlarının denizde bırakılması yasaktır.

Kalkan balıkları genellikle suyun dibinde yaşayan bir balık türüdür. Dip balığı olarak bilinen kalkan balığına, Karadeniz de çok sık rastlanılmaktadır. Üremeleri genellikle Nisan ayında başlayarak Haziran ayına kadar devam etmektedir. Bu nedenle, üreme dönemlerinde kalkan balığı avcılığının yapılmaması gerekmektedir.

Bu kapsamda Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlileri tarafından, Ordu’da deniz sahasında, Müdürlüğümüze ait kontrol gemisi ile yapılan denetimlerde denize serili olarak tespit edilen 10 (adet) adet kalkan ağına el konulmuştur. Ayrıca ağlara takılan kalkan balıkları canlı olarak suya bırakılmıştır.

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından söz konusu tarihler arasında kalkan avcılığına ilişkin denetimler devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ