Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

İhracatçılardan Modern Tıpçılara Çağrı…

İhracatçılardan Modern Tıpçılara Çağrı…
  • GÜNDEM / SAGLIK / TARIM
  • 06 Mayıs 2021
  • İhracatçılardan Modern Tıpçılara Çağrı… için yorumlar kapalı
  • 199 KEZ OKUNDU

Türk fındığının önemli bir kısmının yurt dışına ihracında rol oynayan Karadeniz Fındık İhracatçıları Birliği’nden modern tıpçılara uyarı geldi. Birlik tarafından yapılan yazılı açıklamada modern tıpçıların Covid 19 virüsüne karşı

vücudun bağışıklık sisteminin geliştirilmesinde fındığın rakibi ithal kuruyemişler sayılırken halis muhlis Türk Malı fındığın görmezden gelinmesinin doğru bir yaklaşım olmadığı belirtildi.

Fındığın anılan kuruyemişlere oranla bağışıklık sistemine katkısının çok daha fazla olduğuna dikkat çekilen KİB Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Edip SEVİNÇ imzalı yazılı açıklama şöyle:

“Bilindiği gibi bağışıklık sisteminin güçlü olması Covid-19 ile mücadelede çok önemli bir kazanım sağlamaktadır. Hal böyle olunca içinde bulunduğumuz pandemi döneminde insanlar bağışıklık sistemini güçlendirici gıda, vitamin vs gibi maddelerin tüketimini artırmakta ve bu şekilde virüsten korunmaya çalışmaktadırlar.

Hemen hemen tamamı ithal olan ve fındığımızın hem Türkiye’de  hem de dış ülkelerde rakibi durumunda bulunan bu ürünlerin öne çıkarılması ve bu haliyle maalesef sık sık basında yer alması son derece üzücüdür!…  Dolayısıyla ilgililerin ve haber editörlerinin bu tür haberlere yer verirken çok dikkatli olmaları, yerli ve milli ürünümüz olan fındık aleyhine sonuçlar yaratacak bu tutumdan vazgeçmeleri ve Türk fındığını ön plana çıkarmaları arzu edilen ve beklenen bir durumdur.”

Bu açıklamanın ardından modern tıpçıların vücudumuzun bağışıklık sistemine ilişkin önerilerinde bir değişiklik olacak mı, birlikte göreceğiz. KİB’in bu açıklamasına fındık üreticilerinden de destek yağıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ