Ordu Haber – Ordu Times

Rektör Akdoğan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi”nin 105. Yıl Dönümü Mesajı

Rektör Akdoğan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi”nin 105. Yıl Dönümü Mesajı
  • GENEL / GÜNDEM
  • 17 Mart 2020
  • Rektör Akdoğan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi”nin 105. Yıl Dönümü Mesajı için yorumlar kapalı
  • 721 KEZ OKUNDU

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük öneme sahip olan ve bağımsızlık mücadelemizin temelini teşkil eden Çanakkale Zaferi; Türk milletinin inanç, azim ve kararlılıkla son nefesini verinceye dek sürdürdüğü, hafızalarımızdan silinmeyecek olan bir kahramanlık destanıdır.

1915’te başlayan uyanış, kısa zaman içinde vatanın her yerine yayılmış ve bu vesileyle milletimiz, istikbal ve istiklalini tahakküm altına almaya çalışan kuvvetlere hiçbir dönem ve şartta teslim olmayacağını göstermiştir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk “Çanakkale Geçilmez” diyerek vatan topraklarının tek bir karışına bile düşman ayağının basmayacağı gerçeğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bugün bizlere düşen en büyük görevlerden biri de bu şanlı zaferin nasıl kazanıldığını gelecek kuşaklara aktarmak; vatanımıza, bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak Türk milletine eşsiz bir kılavuz olan Çanakkale’nin ölümsüz ruhunu sonsuza dek yaşatmaktır.

Bu düşüncelerle 105’inci yıl dönümünde başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere gazilerimizi ve vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ