Ordu Haber – Ordu Times

ALTINORDU BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ PAZAR YERLERİNDE DENETİMİ SIKILAŞTIRDI

ALTINORDU BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ PAZAR YERLERİNDE DENETİMİ SIKILAŞTIRDI
  • GENEL / GÜNDEM
  • 15 Nisan 2020
  • ALTINORDU BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ PAZAR YERLERİNDE DENETİMİ SIKILAŞTIRDI için yorumlar kapalı
  • 1.208 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi zabıta ekipleri pazaryerlerinde COVİD-19 önlemleri kapsamında denetimlerini sıkılaştırdı.
Korona virüs mücadelesi kapsamında alınan tedbirlerle ilgili vatandaşların en çok bir araya geldiği yerlerden biri olan pazaryerleri Altınordu Belediyesi zabıta ekiplerince sıkı denetime tabi tutuluyor.

Altınordu Belediyesi korona virüs salgınının önlenmesi ve yayılımının durdurulması için alınan tedbirleri tavizsiz uyguluyor. Bu kapsamda denetimlerini arttıran Altınordu Belediyesi zabıta ekipleri her hafta kurulan geleneksel Çarşamba pazarında önlem aldı. Pazar yerlerinin giriş-çıkışlarında belirli noktalardan giriş-çıkışa izin veren zabıta ekipleri, bu noktalarda bir taraftan kontrollerini gerçekleştirirken diğer taraftan da vatandaşı bilgilendiriyor.
Hem esnafın hem de vatandaşın korona virüsten korunması amacı ile alınan tedbirler kapsamında Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarında nöbet tutan Altınordu Belediyesi zabıta ekipleri, pazar girişlerinde maske ve eldiveni olmayan vatandaş ve esnafa maske ve eldiven dağıttı. Pazarcı esnafı ve vatandaşın ateş ölçümünü de yapan ekipler, sosyal mesafe kuralı, maske ve eldiven zorunluluğu, pazar yerinin düzenlenmesi ve sebze ve meyvelerin seçilmeden alınması kurallarını halka hatırlatırken, bu kurallara uyulması konusunda da esnafı uyardı.

Altınordu Belediyesinin şehirde faaliyet gösteren tüm iş yerlerinde denetimleri kesintisiz sürüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ