Ordu Haber – Ordu Times

KURUDERE MAHALLESİ ARTIK SUSUZ KALMAYACAK

KURUDERE MAHALLESİ ARTIK SUSUZ KALMAYACAK
  • GÜNDEM
  • 17 Ağustos 2020
  • KURUDERE MAHALLESİ ARTIK SUSUZ KALMAYACAK için yorumlar kapalı
  • 387 KEZ OKUNDU

Özellikle şehir merkezine uzak ve yüksek kesimlerde yaşanan su sorunlarını birer birer çözerek vatandaşlara hizmet götüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri (OSKİ), Çaybaşı ilçesi Kurudere Mahallesi’nin içme suyu sorununa kalıcı çözüm üretti.

5.920 METRE İÇME SUYU HATTI YAPILDI

Düzenli içme suyu sistemi bulunmayan ve bölge halkının kendi imkanlarıyla lokal kaynaklardan ihtiyacını karşıladığı Çaybaşı ilçesi Kurudere Mahallesi’nde OSKİ tarafından 5.920 metre içme suyu hattı imalatı tamamlandı.

“İKİ AYA TAMAMLANACAK”

Başkan Güler’in talimatları doğrultusunda Ordu ili genelinde içme suyu sorunlarının çözüldüğünü ifade eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Ordu’nun tüm ilçelerinde gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve içme suyu çalışmalarıyla vatandaşımıza sağlıklı ve kaliteli içme suyu hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Çaybaşı ilçe merkezine en yakın mahallelerimizden biri olan Kurudere Mahallesi’nde bugüne kadar düzenli bir içme suyu sistemi bulunmuyordu. Bu sebeple bölge halkımız kendi imkanlarıyla lokal kaynaklardan içme suyu ihtiyaçlarını karşılıyordu. Yaz aylarında sıcaklığın ve nüfusun artması da kaynakları yetersiz kıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu ili genelindeki içme suyu sorunlarının çözülmesi talimatları doğrultusunda OSKİ‘ye bağlı ekiplerimiz hemen çalışmalara başlayarak Kurudere Mahallesi’nde 5.920 metre içme suyu hattının imalatını tamamladı. İçme suyu hattında kalan diğer işlemlerin de iki ay içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz. Şimdiden Kurudere Mahallesi’ne hayırlı olsun” dedi.

 

 

HABERLER

DİĞER H

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ