Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

GENEL MÜDÜR AKTÜRK, İŞKUR OLARAK SAHADA OLMAYI ÖNEMSİYORUZ

GENEL MÜDÜR AKTÜRK, İŞKUR OLARAK SAHADA OLMAYI ÖNEMSİYORUZ
  • GÜNDEM
  • 28 Temmuz 2021
  • GENEL MÜDÜR AKTÜRK, İŞKUR OLARAK SAHADA OLMAYI ÖNEMSİYORUZ için yorumlar kapalı
  • 86 KEZ OKUNDU

İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk bir dizi çalışma programları için geldiği Ordu’da Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ı ziyaret etti.
İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, İŞKUR Fatsa İlçe Müdürü Mehmet Can Kuru İŞKUR Ordu İl Müdür Yardımcıları Ali Yıldız ve Kayhan Kara, İŞKUR Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürü Gökay Dağ ile Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a gerçekleştirdiği ziyarette kısa bir açıklama yapan İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk, “Ordu’ya bir dizi çalışma programları için geldiklerini belirterek, “Programlarımız çerçevesinde işverenlerimizi ziyaret edeceğiz. Tekstil ve diğer alanlarda 2-3 tane fabrika ziyaretlerimiz olacak. Perşembe günü Ordu’da faaliyet gösteren Ticaret Odası’nın organize ettiği programa katılacağız. Türkiye’de ilk 500’e ve ikinci 500’e giren firmalara ödül töreni programı var, bu programa katılım sağlamış olacağız. İŞKUR olarak biz sahada olmayı önemsiyoruz, ziyaretleri önemsiyoruz. Gittiğimiz yerlerde de İŞKUR İl Müdürü arkadaşlarımızla istişare yapıyoruz. İşgücü piyasasını hareketlendirme adına, kurumumuz hizmetlerini daha etkin ve verimli yürütme adına çalışmalarda bulunuyoruz. Bu çerçevede İŞKUR olarak işe yerleştirme hizmetlerimiz var. Aktif işgücü programlarımız var. Mesleki eğitim kurslarımız işbaşı eğitim programlarımız var. Bu sayede işverenlerimizin ihtiyaç duyduğu işgücünü yetiştiriyoruz. Yine işsiz vatandaşlarımızın bizden talebi olan işlere yerleştirmeye çalışıyoruz. Ziyaretlerimiz çerçevesinde İnşallah bölgeyi işgücü açısından daha hareketli bir konuma getirmeye çalışacağız. Perşembe sabahı 13’e yakın işverenimizle iş ve işbaşı eğitim programlarımız, mesleki eğitim kurslarımız, Megip olmak üzere 600’e yakın vatandaşımızı işe başlatmış olacağız. Bu da Ordu ilimiz açısından oldukça önemli, tabii bu sayının da devamı gelecek.” dedi.

“İŞKUR PROGRAMLARINDA BİZ DE YEREL YÖNETİMLER NOKTASINDA EN ÜST SEVİYEDE FAYDALANIP VATANDAŞLARIMIZA EN ÜST SEVİYEDE HİZMET GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Sayın Genel Müdürümüzün yapmış olduğu ziyaretten memnuniyet duyduğumuzu dile getirmek istiyorum. İŞKUR programlarında biz de yerel yönetimler noktasında en üst seviyede faydalanıp vatandaşlarımıza en üst seviyede hizmet getirmeye çalışıyoruz. İnşallah bu yıl içerisinde tahsisini gerçekleştirdiğimiz İŞKUR hizmet binamızın da İŞKUR Genel Müdürümüz öncülüğünde bu yıl inşallah temellerini atacağımızın müjdesini almış olduk. Bir kez daha sayın Genel Müdürümüze ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz.” dedi.

     

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ