Ordu Haber – Ordu Times

ÜNYE ORMEK’TEN YIL SONU ETKİNLİKLERİ

ÜNYE ORMEK’TEN YIL SONU ETKİNLİKLERİ
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 19 Nisan 2019
  • ÜNYE ORMEK’TEN YIL SONU ETKİNLİKLERİ için yorumlar kapalı
  • 722 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Ünye Şubesi tarafından düzenlenen yıl sonu etkinlikleri kapsamında çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi. Kurs öğretmenleri ve kursiyerleri tarafından düzenlenen programlar ilgiyle izlendi.

TÜRK TASAVVUF MUSİKİSİ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ORMEK Ünye Şubesinde ses ve ney eğitimi veren öğretmen Sezin Akkan ve kursiyerlerinin hazırlayıp sunduğu Türk Tasavvuf Musikisi Konseri, Ünye Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesi salonunda gerçekleştirildi. 3 bölümden oluşan konserde büyük mutasavvıflardan Yunus Emre, Aziz Mahmud Hüdâyi Hazretleri, Amir Ateş hakkında bilgiler verildi, ünlü bestekârların eserleri seslendirildi.

ŞİİR-TÜRKÜ ŞÖLENİ İLGİYLE İZLENDİ

Diksiyon ve Halk Müziği kursiyerleri ile öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen Yıl Sonu Özel Şiir ve Türkü Şöleni beğeniyle izlendi. Ünlü türkülerin seslendirildiği programda ayrıca türkü sözlerinin ortaya çıkış hikâyeleri de anlatıldı.

ŞİİRLER VE TÜRKÜLER İŞARET DİLİYLE SUNULDU

Etkinlikler kapsamında işaret dili farkındalığını yaymak ve geliştirmek amacıyla İşaret Dili Kursu öğretmen ve kursiyerlerince Adnan Menderes Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde program düzenlendi. Şiirler, marşlar ve türkülerin işaret diliyle izleyicilere sunulduğu program katılımcılarından tam not aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ