Ordu Haber – Ordu Times

PROF. DR. ENGİNYURT, KURALLARA UYARSAK VİRÜSÜ YENERİZ

PROF. DR. ENGİNYURT, KURALLARA UYARSAK VİRÜSÜ YENERİZ
  • SAGLIK
  • 06 Ekim 2020
  • PROF. DR. ENGİNYURT, KURALLARA UYARSAK VİRÜSÜ YENERİZ için yorumlar kapalı
  • 195 KEZ OKUNDU

Koronavirüs vakalarının ülke genelinde hala yüksek seviyelerde olması ve birçok vatandaşın kurallara uymaması tepkilere neden olurken, uzmanlar da uyarmaya devam ediyor. Prof. Dr. Özgür Enginyurt, defalarca uyarı yapılmasına rağmen bazı vatandaşların hala riskin farkında olmadığını söyledi.

Ordu’da başta olmak üzere ülke genelinde koronavirüs vakalarındaki artış sürüyor. ODÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, vaka sayılarındaki artışa göre yasakların yeniden gündeme alınabileceğine dikkat çekti.

Son dönemde kurallara uyulmamasından dolayı il il yeniden bazı kısıtlamalar olduğunu hatırlatan Enginyurt, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra iyi beslenme, bol sıvı tüketme ve motivasyonu da yüksek tutmanın önemli olduğunu dile getirdi.

“Uyarılar dikkate alınmalı”

Kuralların çok basit olduğunu ve bunlara uymak gerektiğini hatırlatan Enginyurt; “Vatandaşlarımızın bu konuyu algılamasında eksiklik olduğunu düşünüyorum. Vakalar hala yüksek. Bu konuda yapılması gereken uyarılar ve alınması gereken önlemler Sağlık Bakanlığı ve yetkililer tarafından fazlaca yapıldı. Burada kabahatin bizzat vatandaşların kendilerinde olduğunu düşünüyorum. İşimiz ve görevimiz olmadığı sürece mümkün mertebe evlerimizden çıkmayalım. Toplu şekilde bir araya gelmeyelim. Maske, hijyen ve sosyal mesafeye de muhakkak dikkat etmemiz gerekiyor. Kurallar çok basit. Eğer gereken hassasiyeti gösterir ve dikkat edersek vakalarda düşüş olacaktır. Kurallara uyarsak virüsü yenen biz oluruz.” dedi.

Ordu Hayat/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ