Ordu Haber – Ordu Times

Başkan Yılmaz, Hazırlıklar Ordu’nun Gelecek Vizyonu İçin

Başkan Yılmaz, Hazırlıklar Ordu’nun Gelecek Vizyonu İçin
  • GENEL
  • 21 Şubat 2017
  • Başkan Yılmaz, Hazırlıklar Ordu’nun Gelecek Vizyonu İçin için yorumlar kapalı
  • 713 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısının 2. oturumunu gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, Başkan Enver Yılmaz’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda imarla ilgili konuların da yer aldığı 7 gündem maddesi görüşüldü.

Altınordu ve Gülyalı ilçelerinin yeni imar planlarının oylandığı toplantıda her iki gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

BAŞKAN YILMAZ, “HAZIRLIKLAR ORDU’NUN GELECEK VİZYONU İÇİN”

Başkan Yılmaz Ordu’nun büyükşehir statüsüne geçmesinin ardından, ilin gelecekteki vizyonuna uygun olarak planlanıp revize edilmesine yönelik çalışmaların startının daha önce verildiğini belirterek, “Bugün itibarıyla her iki ilçemizin de 1/1.000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planı Meclisimize geldi. Kentsel dönüşüm strateji belgesi ve raporu sonucunda elde edilen verilerin mekânsal planlara aktarılması kapsamında çalışmalar yapıldı. Ordu’nun Altınordu ve Gülyalı ilçelerinin imar planlarının birbiriyle bütünlük arz etmesi amacıyla revizyona gidilerek faaliyete geçen havalimanıyla ilgili planlama kararlarının sürdürülebilir ve sağlıklı yürütülmesi kapsamında bir çalışma gerçekleştirildi. Bu hazırlıklarımızdaki hedef, ilimizi daha sağlıklı bir yapıyla geleceğe taşımaktır” dedi.

FATSA GEÇTİĞİMİZ HAFTA OYLANMIŞTI

Ordu’nun nüfus olarak üçüncü büyük ilçesi olan Fatsa’nın da yaklaşık 1 yıldır yürütülen Nazım İmar Planı, geçtiğimiz hafta yapılan Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında oy çokluğuyla kabul edilmişti. Hazırlanan yeni planla Fatsa ilçesinin 20 yıllık vizyonunun belirlenmesi ve kentsel gelişimine yön verilmesi hedefleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından 14 Mart 2017 Salı günü toplanmak üzere bugünkü oturumunu tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ