Ordu Haber – Ordu Times

Başkan Bodur Liglerin 12 Haziran’da Oynanmasını Talep Ediyoruz

Başkan Bodur Liglerin 12 Haziran’da Oynanmasını Talep Ediyoruz
  • SPOR
  • 14 Mayıs 2020
  • Başkan Bodur Liglerin 12 Haziran’da Oynanmasını Talep Ediyoruz için yorumlar kapalı
  • 7.540 KEZ OKUNDU

Ordu 52 Orduspor  FK Başkanı Şükrü Bodur “Liglerin 12 Haziran’da Oynanmasını Talep Ediyoruz” dedi
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 13 Mayıs 2020 tarihinde yapmış olduğu toplantıda almış olduğu kararla, 12 Haziran 2020 tarihinde oynanması açıklanan 2. ve 3. Lig maçlarının 18 Temmuz 2020 tarihine alındığı açıklanmıştır.
12 Haziran 2020 tarihinde liglerin başlanacağı açıklandığında, kulüplere gönderilen “FUTBOLA DÖNÜŞ” öneri protokolü gereğince bütün tedbirleri alarak ve plan yaparak, tesislerimizi uygun hale getirdik. 08.5.2020 Cuma günü, Profesyonel futbolcularımızı, teknik heyetimizi, çalışanlarımızı şehrimizde toplayarak tam teşekküllü hastanemizde testlerini yaptırarak negatif çıkması dolayısıyla tesislerimize aldık ve tesislerimizi dışarıya kapatarak çalışmalarımıza başladık.
52 ORDUSPOR FK olarak oynanacak maçların bir ay daha ileri bir tarihe alınmasını mahsurlu görüyoruz.
Şöyle ki;
Temmuz ve Ağustos aylarında Ülkemizde hava sıcaklıkları 34-40 derece civarında olup ve bu maçlar gündüz oynanacaktır. Hiçbir 3. Lig takımlarının statları maçı oynamaya müsait değildir. Urfa, Antalya, İzmir, Ankara gibi illerimizde maçların bu derecelerde oynanması sporcu sağlığı açısından zor bir durumdur. Ayrıca oynanacak müsabakaların Ağustos ayı sonunda bitiş durumu gözükmektedir. Eylül ayında yeni sezonun açılma durumu söz konusudur. Sezon bitişi ile başlama arasında 10 gün kadar bir zaman dilimi gözükmektedir. Transferler nasıl yapılacaktır ve kamp dönemi nasıl olacaktır. Ayrıca liglerin bir ay daha ileri tarihe ertelenmesi kulüplerimize mali yük getirmektedir.
52 ORDUSPOR FK olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Nihat Özdemir Beyin, müsabakaların “masada değil, sahada bitirileceği” görüşünü sonuna kadar destekliyoruz.
13 Mayıs 2020 tarihinde alt ligler için alınan yönetim kurulu kararının tekrar gözden geçirilmesini ve ilk alınan karada verilen tarih olan 12 Haziran 2020 tarihinde oynamaya başlatılarak kulüplerin mağduriyetlerinin giderilmesi husunda karar verilmesini arz ve talep ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ