Ordu Haber – Ordu Times

Altınordu’da Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi

Altınordu’da Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi
  • EĞİTİM / GENEL / SAGLIK
  • 02 Mart 2020
  • Altınordu’da Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi için yorumlar kapalı
  • 1.248 KEZ OKUNDU

Ordu Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Çalışanı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görevli sağlık personellerine yönelik Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi düzenledi.

Sevgi, saygı, sadakat ve güven ortamının olduğu, karşılıklı hak ve sorumluluklara sahip bireylerin oluşturduğu aileler sağlıklı nesillerin oluşmasında toplum ve ulusların gelişiminde etkilidir.

Evlenecek çiftlerin evliliğe sağlıklı başlangıç yapmaları amacıyla yürütülmekte olan “Evlilik Öncesi Danışmanlık Programı” kapsamında sağlık raporu almak üzere sağlık kuruluşuna başvuran vatandaşlarımıza; güvenli annelik, bulaşıcı hastalıklar, genetik geçişli hastalıklar ve gebeliği önleyici yöntemlerle ilgili danışmanlık hizmeti verilerek üreme sağlığı hizmetlerinin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Evlilik Öncesi Danışmanlık Eğitimi, üreme sağlığı eğitimcileri; Hemşire Hülya BAŞ, Ebe Arzu EROL ve Ebe Selvet ERGÜN tarafından verilmiştir. 5 Aile Hekimi ve 14 Sağlık Personelinin katıldığı eğitimden sonra katılımcılara Halk Sağlığı Başkanı Uzm.Dr.Fatih AYDIN, Başkan Yrd.Dr.Özkan YAZICI, Dr.Ayşin ERTUĞRUL ve Şube Müdürü Hüseyin SAVAŞERİ tarafından katılım belgeleri verilmiştir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ