Ordu Haber – Ordu Times

REKTÖR AKDOĞAN: CEREN ÖZDEMİR’İN İSMİ FAKÜLTESİNDE YAŞATILACAK

REKTÖR AKDOĞAN: CEREN ÖZDEMİR’İN İSMİ FAKÜLTESİNDE YAŞATILACAK
  • GENEL / GÜNDEM
  • 06 Aralık 2019
  • REKTÖR AKDOĞAN: CEREN ÖZDEMİR’İN İSMİ FAKÜLTESİNDE YAŞATILACAK için yorumlar kapalı
  • 438 KEZ OKUNDU

Bıçaklı saldırı sonrası hayatını kaybeden  Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğrencisi Ceren Özdemir için bugün Ordu Üniversitesi camisinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde anma töreni gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan törende yaptığı açıklamada Fakültedeki bir sınıfa Ceren Özdemir isminin verileceğini söyledi.

21’inci yaş günü dolayısıyla Ceren Özdemir’in sınıf arkadaşları tarafından Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde anma töreni düzenlendi. Sınıf arkadaşları Ceren’in duyarlı, yetenekli ve başarılı bir öğrenci olduğunu ifade ederek onun ismini mesleklerinin her anında yaşatacaklarını ifade etti.

Törende gerçekleştirdiği konuşmasında Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Üniversitemizin azimli ve başarılı öğrencisi Ceren’i çok elim bir durumla karşı karşıya kalarak kaybettik. Bugün, Cerenimizin doğum gününde onu hatırlamak için bir araya geldik. Onun adını Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde bir sınıfa vererek Ceren’i hiç ölmemiş gibi hep yanımızda hissedeceğiz. Bundan sonra da öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve Rektörlük olarak ilimizin kamu kurum ve kuruluşları ile gönül birliği ve dayanışma içerisinde bu tür olayların yaşanmaması adına birbirimize kenetlenip öğrencilerimizin burada daha güvenli bir ortamda yaşamaları için bütün gayretimizi ortaya koyacağız. Kimden ve nereden gelirse gelsin başta kadına yönelik gerçekleştirilen şiddet olmak üzere, şiddetin her türlüsüne sonuna kadar karşıyız. Şiddetin ortadan kalkması için de milletçe elimizden geleni yapacağımıza kimsenin kuşkusu olmasın, Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir.” şeklinde konuştu.

Törende sınıf arkadaşları tarafından Ceren’in en sevdiği şarkı seslendirilerek sırasına karanfiller bırakıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ