Ordu Haber – Ordu Times

Vali Yavuz, Çocuğun ‘Cuma Namazı’ İsteğini Kırmadı

Vali Yavuz,  Çocuğun ‘Cuma Namazı’ İsteğini Kırmadı

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Cuma namazına kendisiyle birlikte gitmek isteyen küçük Tolgacan’ın isteğini kırmadı.

Sosyal medyadan kendisine ulaşmak isteyen vatandaşlara yanıt vermeye özen gösteren Vali Seddar Yavuz, dün akşam saatlerinde Haki Yener İlköğretim Okulu 3/C sınıfı öğrencisi Tolgacan Zorlu’dan, ”Hayırlı Cumalar Vali amca. Ben Tolgacan Zorlu, Haki Yener ilköğretim Okulunda okuyorum. Bir Cuma günü beni de Cuma Namazına götürür müsünüz lütfen. Siz çok iyi bir Valisiniz” şeklinde bir mesajın geldiğini gördü.

Küçük Tolgacan’ın bu isteği üzerine duygulanan ve hemen harekete geçen Vali Yavuz, sosyal medya kanalıyla kendisine ulaşarak, Cuma Namazına birlikte gitme dileğinde bulunan Tolgacan’a sürpriz yaptı ve öğrenim gördüğü Haki Yener İlköğretim Okuluna giderek, kendisini okuldan aldı ve makam aracı ile birlikte Cuma Namazına götürdü.

Tolgacan ile Bahçelievler mahallesinde bulunan Ulu Cami’ye giden Vali Yavuz, Cuma namazı talebini yerine getirdi ardından Tolgacan ile birlikte öğle yemeği yedi.

İlk defa böyle bir taleple karşılaştığını ve kendisi içinde sürpriz olduğunu söyleyen Vali Seddar Yavuz, “Tolgacan’ı okulundan alarak birlikte Cuma namazı kılma talebini yerine getirdik. Bizim işimiz gönüller almak, gönüller yapmak, insanlarımıza değerli olduğunu hissettirmektir. Sosyal medyadan bizlere ulaşan vatandaşlarımıza elimizden geldiğince cevap vermeye istek ve taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugün Tolgacan’ın yüzündeki tebessümün sebebi olabildiysek ne mutlu bize” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuzla birlikte olmanın mutluluğunu ve şaşkınlığını yaşayan Tolgacan Zorlu, ”Beni kırmayarak talebimi yerine getiren ve bugün beni çok mutlu eden Vali amcaya teşekkür ediyorum, çok heyecanlandım” diyerek duygularını dile getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ