Ordu Haber – Ordu Times

ORDU HASTANESİ VATANDAŞIN AYAĞINA GELİYOR

ORDU HASTANESİ VATANDAŞIN AYAĞINA GELİYOR
  • SAGLIK
  • 24 Eylül 2020
  • ORDU HASTANESİ VATANDAŞIN AYAĞINA GELİYOR için yorumlar kapalı
  • 282 KEZ OKUNDU

Ordu’da evde ağız ve diş sağlığı hizmetleri belirlenen kriterlere uyan hastalara verilmeye devam ediyor.
Ordu Sağlık İl Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin şu açıklamalara yer verildi: “Kronik hastalığa ve yaşlılığa bağlı olarak Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine gelemeyecek durumda olan ve ağız-diş sağlığı hizmeti almak isteyen vatandaşlar 4443833 numaralı telefonu arayarak evlerinde sağlık hizmeti almak için başvurabilirler. Başvurunun evde sağlık hizmetleri birimi hekimi tarafından değerlendirmesinden sonra başvuran kişi Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hizmet kriterlerine uygunsa evde ağız ve diş sağlığı hizmetinden faydalanabilmekte.

DİŞ ÇEKİMİ DE YAPILIYOR…
Vatandaşlar evde ağız ve diş sağlığı hizmeti kapsamında; Diş Çekimi, Parsiyel ve Total Hareketli Protez, Diş İlavesi, Protez Tamiri, Fissür Uygulama, Flor Uygulama, Protez Besleme, Kron-Köprü (sabit) Protez Yapıştırma hizmetlerinden faydalanabilirler.

Evde Sağlık Hizmetleri ile ilgili konuşan Ordu Sağlık İl Müdürümüz Dr. Mustafa Kasapoğlu yaptığı açıklamada, “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde, sağlık personellerinin büyük bir özveri ile salgınla mücadele verdiğini, aynı zamanda diğer sağlık hizmetlerinin de aksatılmadan devam ettirildiğini” vurguladı. Evde Sağlık Hizmeti almak isteyen kişilerin 4443833 numaralı telefonu arayarak başvurabileceğini belirten Kasapoğlu, “Arkadaşlarımız gelen her başvuruyu mutlaka değerlendirmekte ve kriterlere uygun kişilere yapılan planlama dahilinde sağlık hizmeti vermektedir.” dedi.

Müdür Kasapoğlu, sağlık çalışanlarının Covid-19 salgını ile mücadelede verdiği emeklere destek olmak için tüm vatandaşları maske takmaya, sosyal mesafeyi korumaya (1,5 metre) ve bol su ve sabunla en az 20 saniye ellerimizi yıkayıp kişisel temizlik kurallarına riayet etmeye çağırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ