Ordu Haber – Ordu Times

İNTERNET MEDYASINDAN ORTAK AÇIKLAMA: KINIYORUZ

İNTERNET MEDYASINDAN ORTAK AÇIKLAMA: KINIYORUZ
  • GÜNCEL
  • 23 Eylül 2020
  • İNTERNET MEDYASINDAN ORTAK AÇIKLAMA: KINIYORUZ için yorumlar kapalı
  • 228 KEZ OKUNDU

Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF), İnternet medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF), Dijital Medya Federasyonu (DİMEF) ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu (TDGF) Genel Başkanları tarafından yapılan ortak açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaret ve küfür içeren manşetle çıkan Yunan Basınını kınandı.

TİMEF Şakir Gürel, İMEF, Süleyman Basa. DİMEF Bahtiyar Kahveci, TDGF Menderes Demir imzalı açıklama şöyle;

“İzmir’de Yunanlıları denize döktükten sonra bile “Bayrak bir milletin şerefidir, ne olursa olsun yerlere serilmez ve çiğnenmez” diyerek, ayaklarının altına serilen Yunan Bayrağını kaldırtan ve çiğnemeyen bir liderin, Atatürk’ün kurucusu olduğu ülkenin manevi şahsiyetine ve Cumhurbaşkanına, o ülkenin yayın organı tarafından hakaret edilmesi asla kabullenilemez.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaret ve küfür içeren bir manşetle çıkan, gazetecilik, medya etiği, basın ve ifade özgürlüğü adına yüz karası bir haberle alçakça saldıran sözde Yunan gazetesini kınıyor, sorumlulardan derhal hesap sorulmasını, Yunan Hükümeti, Adaleti ve Medya STK’larınca hak ettikleri cezalarının verilmesini bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ