Ordu Haber – Ordu Times

Gazetecilere Stratejik Düşünme ve İzleme Eğitimi Verildi

Gazetecilere Stratejik Düşünme ve İzleme Eğitimi Verildi
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 12 Nisan 2019
  • Gazetecilere Stratejik Düşünme ve İzleme Eğitimi Verildi için yorumlar kapalı
  • 401 KEZ OKUNDU

Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi kapsamında Ünye’de gazetecilere yönelik Stratejik Düşünme ve İzleme Eğitimi verildi.

Çakırtepe Sami Soysal Parkı Sosyal Tesisleri’nde verilen eğitime, medya kuruluşlarında çalışan gazeteciler katıldı.

Gazeteci- Yazar, Liderlik Başarı ve Motivasyon Koçu Yaşar Ateşsoy tarafından verilen eğitimin açılışında konuşan Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği Projesi Koordinatörü Şakir Gürel, “Ünye Fatsa Ordu Medyası Güç Birliği projemiz kapsamında bugün medya mensubu arkadaşlarımıza “Stratejik Düşünme ve İzleme Eğitimi” veriyoruz. Projemiz dahilinde yaklaşık 50 arkadaşımıza bu eğitimi vereceğiz. Eğitimin verimli olması açısından bunu 10’ar kişilik gruplar halinde gerçekleştireceğiz” dedi.

Gazeteci- Yazar Liderlik Başarı ve Motivasyon Koçu Yaşar Ateşsoy “Stratejik Düşünme ve İzleme Eğitimi” açılış konuşmasında, “hayatımızı, hedeflerimizi bilerek, kararlı bir şekilde uygularsak, bu hedeflerimiz o zaman bir işe yarayacaktır. Bu nedenle Strateji; insanların hayat yolculuğunda yaptıklarının ya da yapmak istediklerinin tamamını içeren bir davranış, düşünme; anlamlandırmak demektir. Stratejik düşünme ise hayat hedefidir. Örneğin bundan 5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun? Bu soruya vereceğiniz cevap önemlidir. Bir şeyi hedeflemek ve sonrasında neye sahip olduğunu görmek, farkındalık, farkında olmaktır. Bu nedenle benim tavsiyem kitap yazın, günlük tutun, makalelerinizi kitaplaştırın. Kişisel bir hayat hedefinizin olduğunu fark ederseniz bunu planlayabilirsiniz. Eğer planlamazsanız başkalarının hedeflerine ırgatlık yaparsınız. Mutlu olmak için hayat hedefinizi planlayacaksınız. Bunu da planlarken stratejik düşünmeniz gerekiyor” dedi.

Atşesoy, bir günlük eğitimde soru-cevap bölümünde merak edilenleri yanıtlarken, eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ