Ordu Haber – Ordu Times

FIRSATÇILARA KARŞI EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

FIRSATÇILARA KARŞI EKİPLER HAREKETE GEÇTİ
  • EKONOMİ / GENEL
  • 13 Mart 2020
  • FIRSATÇILARA KARŞI EKİPLER HAREKETE GEÇTİ için yorumlar kapalı
  • 632 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Corona virüsünü bahane ederek fiyat artışında bulunanlara karşı market ve eczanelerde fiyat denetimi yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı doğrultusunda çalışmalara başlayan zabıta ekipleri, fahiş fiyat denetimleri gerçekleştiriyor. Fahiş fiyat uygulamak isteyen iş yerlerine engel olmak adına denetim çalışması başlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, İl Ticaret Müdürlüğü ve İl Defterdarlık Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte fırsatçılığa engel oluyor.

MARKETLER VE ECZANELER DENETLENDİ

Ekipler, eczane denetimlerinin ardından ilçedeki market, bakkal ve diğer satış yerlerini denetimden geçirdi. Dezenfektan ürünlerinde, kolonya ve koruyucu maske fiyatlarında artış olduğu şikâyetlerini değerlendiren ekipler, ürünlerin alış ve satışı arasındaki fiyat hareketliliği ile faturaları inceliyor.

“153 VE 175 NO’LU HATTI ARAYARAK ŞİKÂYET EDİNİZ”

Zabıta ekiplerinin belirli aralıklarla denetim yaptığını vurgulayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, “6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu gereğince gündemde olan Corona virüsünden dolayı vatandaşımız mağdur edilmemesi için fiyat denetimleri yapıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız incelemelerde bir olumsuzluğa rastlamadık ancak Büyükşehir Belediyesi olarak denetimlerimizi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız gördükleri olumsuzlukları 153 Zabıta Hattı ya da 175 Ticaret Bakanlığı Tüketici Danışma Hattı’nı arayarak bildirebilirler” diye konuştu.​

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ