Ordu Haber – Ordu Times

ZENGİN, 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLENMESİ YAPILMALI

ZENGİN, 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLENMESİ YAPILMALI
  • SAGLIK
  • 07 Mayıs 2020
  • ZENGİN, 3600 EK GÖSTERGE DÜZENLENMESİ YAPILMALI için yorumlar kapalı
  • 485 KEZ OKUNDU

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİNİN YAPILMASININ TAM ZAMANIDIR
Salgınla mücadelede en ön safta yer alan kamu çalışanlarının beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesini bir kez daha hatırlatan Türkiye Kamu sen Ordu il Temsilcisi ve Türk sağlık sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender ZENGİN,
“Tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde 3600 ek gösterge düzenlemesinin de bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz. Kamu çalışanları bu dönemde bu düzenleme ile motive olacaktır. Hem de alım güçleri artacaktır. Zaten çoğu kamu çalışanı görevinin başındadır.
Salgınla mücadelede çok ciddi katkı sağlıyorlar. Diğer bir husus da şudur ki; bayram ikramiyesini sadece memurlar almıyor. Önümüzdeki bayramda emeklilere uygulanan bayram ikramiyesinin kamu çalışanlarına da verilmesini istiyoruz” dedi.
Corona virüs salgını ile mücadele ettiğimiz şu günlerde de özveriyle çalışan sağlıkçılar 3600 ek göstergede kendilerine öncelik verilmesini talep ediyor.
Ek gösterge memurlarda ücreti ve emekli maaşını etkiliyor. Koronavirüse karşı büyük mücadele veren sağlık çalışanlarının da ek gösterge için talepleri var. Sağlık çalışanlarının düşük ücret almamasını ve emeklilikte maaşlarının yarısını kaybetmemelerini sağlamak, onlara verdiğimiz önemi gösterecektir.
Memur ücretlerinde önemli bir ödeme kalemi olan ek gösterge hem görev ücretini, hem de emekli maaşını büyük oranda belirliyor. Ek göstergenin özellikle kamu görevlilerinin emekli maaşlarını doğrudan etkilediği düşünüldüğünde memurların eğitim durumu, kariyerleri, yaptıkları işin önem derecesi ile orantılı bir ek gösterge almaları daha da değer kazanıyor.
Kovid-19 tehlikesine karşı sağlıklarını hatta hayatlarını ortaya koyarak verdikleri mücadele ile gündeme gelen sağlık çalışanları bakımından ek gösterge konusunda bugüne kadar birçok talep ortaya çıktı.
Böyle bir düzenleme hem fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarına minnet borcumuzun bir nebze olsun yerine getirilmesine hem de küresel bir felakete dönüşme potansiyeli olan bu salgın günlerinde canla başla mücadele eden ve en önemli dayanağımız olan sağlık çalışanlarına bir moral motivasyon kaynağı olacaktır.
Sağlık çalışanlarına bu olağanüstü dönemde ortak bir ikramiye düzenlemesi de gündeme gelebilir. Canlarını hiçe sayarak mücadele eden sağlık çalışanlarımıza ne yapsak azdır.
Ek gösterge memurların, aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli unsurlardan bir tanesidir. Ek göstergelerin yüksek olması emekli aylığı ve ikramiyesinin de yüksek olması anlamına geliyor.
Başkan Fatih Galender ZENGİN;hükümetin yıllardır her seçim öncesi Polis,hemşire, din görevlileri ve öğretmenlere vaat ettiği 3600 ek gösterge konusunu korona virüsü salgını nedeniyle, polis ve sağlık çalışanlarının fedakarca görev yapmalarından dolayı yeniden değerlendirilmelidir.
Başkan ZENGİN ;hükümetin sözünü hatırlatarak, düzenlemenin kamu çalışanlarını motive edeceğine dikkat çekerek,”3600 Ek göstergede verilen sözün tutulmasını istiyor, Hükümete bunu yeniden hatırlatıyor, şimdi tam zamanı olduğunu ifade ediyorum” dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ