Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

YUNUS EMRE’NİN ŞİİRLERİ MEST ETTİ

YUNUS EMRE’NİN ŞİİRLERİ MEST ETTİ
  • GÜNCEL
  • 12 Ocak 2022
  • YUNUS EMRE’NİN ŞİİRLERİ MEST ETTİ için yorumlar kapalı
  • 84 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının (ORMEK) eğitmen ve kursiyerleri “Yunus Emre Yılı” etkinlikleri kapsamında “Yunus’un Şiirlerinden Ezgiler” adıyla bir program düzenledi. Etkinlikte, eğitmen ve kursiyerler tarafından tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre’nin şiirleri ve şiirlerinden oluşturulan besteleri seslendirildi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Ocak Ayı Etkinlikleri kapsamında özel bir etkinliğe imza attı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında görev alan eğitmenler ve kursiyerler Yunus Emre’nin şiirlerini seslendirdiği bir etkinlik gerçekleştirdi.

 

ETKİNLİKTE EĞİTMEN VE KURSİYERLER SAHNE ALDI

 

Ünye Adnan Menderes Ticaret ve Meslek Lisesinde düzenlenen etkinlikte Yunus Emre’nin şiirlerini besteleyen ORMEK eğitmenleri ve kursiyerleri seslendirdiği eserlerle Ünyelilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

 

Aykan Deryal’ın şefliğini yaptığı programda neyde Sezin Akkan, bas gitarda Ozan Tahmaz, klasik gitarda Gökhan Tapcı, viyolada Beytullah Alemdar, bağlamada Arif Deryal, kanunda Ali Kemal Yurt, kemanda Cüneyt Yılmaz, ritimde Alper Efe Tacal ve Yücel Erem yer aldı. Etkinliğin korosu ise İsmail Alp, Şevket Kılıç, Hasan Çayıroğlu, İsa Solakoğlu, Yunus Emre Şimşek, Ömer Faruk Güngör, Betül Öztürk, Sevgican Aydoğdu, Sümeyya Sezgin Baş, Suna Yerlikaya, Elif Turcan, Ercan Efiloğlu, Cihat Basri Şahin ve Nevin Yorulmaz’dan oluştu. Koro, bestelenen şiirleri seslendirirken Ali Rıza Ateş ise Yunus Emre’nin anlam ve duygu yüklü şiirlerini okudu.

 

Katılımın yoğun olduğu program Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan’ın etkinliğin şefi Aykan Deryal’a çiçek takdim etmesi ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ