Ordu Haber – Ordu Times

YERE DÜŞEN YAVRU MARTI YUVASINA GERİ BIRAKILDI

YERE DÜŞEN YAVRU MARTI YUVASINA GERİ BIRAKILDI
  • GÜNDEM
  • 14 Haziran 2020
  • YERE DÜŞEN YAVRU MARTI YUVASINA GERİ BIRAKILDI için yorumlar kapalı
  • 693 KEZ OKUNDU

Ordunun Ünye İlçesinde Yuvasından uçmak isterken düşen yavru martı sağlık kontrolünün ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Gurup Amirliği ekipleri tarafından yuvasına bırakıldı.

Ünye Çamurlu Mahallesi Saray Caddesinde bulunan 5 katlı bir binanın çatısında yuvasından uçmak isteyen yavru martı Ünye Saray Hamamı çatısına düştü.

Duyarlı vatandaş Sevdiye Öztürk Kayır yavru martının düştüğünü fark ederek durumu Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube ,Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a bildirdi.

Ünye Şefi Yıldırım Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Gurup Amirliğinden olay için yardım istedi.

Olay yerine gelen Ordu İtfayesi ekipleri büyük özveri ve çaba gösterek düştüğü yerden kurtardığı yavru martıyı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırıma teslim etti. Yıldırım daha sonra yavru martıyı sağlık kontrolü için Ünye ilçesinde hizmet veren Özel Karedeniz Veteriner kliniğine götürdü. Veteriner Hekim Kemal Aydın tarafından yapılan muayene ve kontroller sonucunda Sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılan yavru martı Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye Gurup Amirliği ekipleri tarafından yuvasına tekrar geri konuldu.

Duyarlı vatandaş Sevdiye Öztürk Kayır, “Yavru martının tesadüfen Saray Hamamı üstüne düşmüş olduğunu gördük. İtfaiyeyi aradık. 3-5 dakika içinde geldiler. Yavru martı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince kontrol için veterinere götürüldü. Veteriner muayenesinde yavru martının sağlık sorunu olmadığı tespiti yapılmış. İtfaiye ekiplerimiz yavru martıyı yuvasına bıraktı.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ