Ordu Haber – Ordu Times

VARGELOĞLU, UZAKTAN EĞİTİM VE YAPILACAK OLAN UYGULAMALARI ANLATTI

VARGELOĞLU, UZAKTAN EĞİTİM VE YAPILACAK OLAN UYGULAMALARI ANLATTI
  • EĞİTİM
  • 30 Ekim 2020
  • VARGELOĞLU, UZAKTAN EĞİTİM VE YAPILACAK OLAN UYGULAMALARI ANLATTI için yorumlar kapalı
  • 481 KEZ OKUNDU

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan öğretmenlerle ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu, yapılan çalışmalarla ilgili öğretmenlerden bilgi aldı.

Ordu’da eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş akademik başarı, “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”, uzaktan eğitim, değerler eğitimi, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, ölçme, değerlendirme merkezi tarafından yürütülen iş ve işlemleri ile projeler, sportif, kültürel ve sanatsal çalışmalar başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı kapsamda çalışmalar yürütmek, konuları istişare edildi.

Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantılara, Ölçme Değerlendirme Merkezinde ve E-Sınav Merkezinde görevli öğretmenler katıldı.

Toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilimizdeki “eğitimde başarı” ve “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” konuları ile ilgili fikirlerini dile getirerek değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda beklentilerini dile getirirken, “2023 Eğitim Vizyon Belgesi” konusunda önemli hususlara da değinen Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, uzaktan eğitimde yapılan ve yapılacak olan uygulamalar, rehberlik hizmetleri, veli-öğretmen-öğrenci iletişiminin sağlanması, Mesleki Eğitime bağlı okullarımızda uygulanan faaliyetler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gerçekleştirilen toplantıda, ilk olarak Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan öğretmenler, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tüm personelden, yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, “yaptıkları nitelikli ortak sınavlar, öğretmenlerimize yönelik ölçme değerlendirme teknikleri konusunda verilen eğitimler, ölçme, değerlendirme, izleme konusunda kapasitenin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar, açık uçlu soru ve cevap anahtarı hazırlamaya yönelik verilen eğitimler, yapılan Anket/Ölçek geliştirme ve değerlendirmeleri, ilimiz genelinde yapılan ortak yazılı sınavlar ve il izleme sınavları” hususları dile getirdi.

Toplantıda, önemli noktaların ele alındığını dile getiren  Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, toplantı sonrası yapılacaklar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ