Ordu Haber – Ordu Times

Vali Yavuz, Koronavirüs Tedbirlerinde Rehavete Kapılmama Uyarısında Bulundu

Vali Yavuz, Koronavirüs Tedbirlerinde Rehavete Kapılmama Uyarısında Bulundu
  • GÜNDEM
  • 04 Mayıs 2020
  • Vali Yavuz, Koronavirüs Tedbirlerinde Rehavete Kapılmama Uyarısında Bulundu için yorumlar kapalı
  • 308 KEZ OKUNDU

Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesi için başarılı bir mücadelede yürütüldüğünü belirten Vali Seddar Yavuz, alınan tedbirlerde rehavet kapılmama uyarısında bulundu.
Covid-19 salgını ile mücadele amacıyla alınan tedbirler ve uygulamada gösterilen başarı sonucunda yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış trendine girildiğini ifade eden Vali Yavuz, sağlanan iyileşmenin toplumsal bir rehavete neden olmamasının, salgının tamamen kontrol altına alınması bakımından son derece önemli olduğuna dikkat çekti.
Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının akabinde toplumsal hareketlilikte bir artış yaşandığını vurgulayan Vali Yavuz, özellikle market, pazaryeri ve alışveriş yerleri ile cadde ve sokaklarda sosyal mesafeye aykırı yoğunlukların oluştuğunu kaydetti.
Covid-19 salgınına karşı yürütülen mücadeleyi sekteye uğratacak davranışlara izin verilmeyeceğini ve gerekli tedbirlerin alınacağını ifade eden Vali Yavuz, “Covid-19 salgınına karşı yürütülen başarılı mücadele sonucu yeni vaka sayılarında ciddi bir azalma görülmektedir. Bu bizim açımızdan sevindirici bir gelişme olmakla birlikte çok daha dikkatli olmamızı gerektiren bir durumdur. Zira, salgın henüz tamamen geçmiş değildir. Rehavete kapılmadan alınan tedbirlere uygun hareket etmeliyiz. Tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Bu sebeple, vatandaşlarımızın yoğunluk oluşturabilecekleri market, pazaryeri, alışveriş yerleri, bankalar, PTT, ATM’lerin önü gibi yerler ile yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda, uyulması gereken kurallara yönelik kontrol ve denetimlerimizi sıklaştıracağız. Amacımız, gelmiş olduğumuz noktadan geriye dönüş olmamasını sağlamaktır. Bir müddet daha dişimizi sıkacağız. Vatandaşlarımızdan da bu konuda anlayış bekliyoruz. Biraz daha sabır göstermelerini istiyoruz. En kısa sürede bu badireyi de atlatıp, güzel günlerde bir arada olacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ