Ordu Haber – Ordu Times

Vali Yavuz, Bayan Personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Vali Yavuz, Bayan Personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
  • GENEL / GÜNDEM
  • 06 Mart 2020
  • Vali Yavuz, Bayan Personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı için yorumlar kapalı
  • 1.138 KEZ OKUNDU

Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte Ordu Valiliğine bağlı birimlerde görev yapan bayan yönetici ve bayan personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikte Ordu Valiliğinde çalışan bayan personellerinin Dünya Kadınlar Günü’nü, Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen bir programla kutlayarak bir süre sohbet etti.

Vali Seddar Yavuz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, ”8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyor, sizlere sağlık ve afiyet diliyorum. İnsani değerlerin ön plana çıktığı, sevginin, nezaketin ve zarafetin hayatımızın bir parçası olduğu bir süreci yaşamayı ümit ediyorum” dedi.

Konuşmasında özellikle kız ve erkek çocuklar arasında ayrım yapılarak yetiştirildiğine vurgu yapan Vali Yavuz, ”Ben ve eşim, kalabalık bir aileden geliyoruz. Bakıyorum kimi ailede kız çocukları, kimi ailede ise erkek çocukları öndedir. Lütfen çocuklarınızı bu şekilde yetiştirmeyin. Kız ve erkek çocukları arasında ayrım yapmayın. Günümüzde hala yapıldığından eminim. Bunları siz değiştireceksiniz” diyerek, bazı tavsiye ve telkinde bulundu.

Kadına şiddet konusuna da değinen Vali Yavuz, ”Kadına şiddet konusu gündemimizde. Bunu önlemek için çokta uğraşıyoruz. Kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuzu özellikle belirtiyor, şiddetin önlenmesine kararlılıkla devam edeceğimizin de altını çizmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Mülki idare amirliği mesleği süresince eşi Selda Yavuz’un her daim yanında olduğunu söyleyen Vali Yavuz, “Bizim mesleğimiz tek başına yapılabilecek bir meslek değil. Vali Konağı’nın kapılarını şehit ve gazi aileleri ile engelli, yaşlı, devletin koruması altındaki çocuklar, gençler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlara açarak, 2 bine yakın insanı ağırladık” dedi.

Bayan personellerden hayata biraz farklı pencereden bakmalarını isteyen Vali Seddar Yavuz, ”Kendinizi tanıyın, kendi kıymetinizin farkına varın, kendinize mutlaka zaman ayırın, bir hobiniz olsun. Böyle yaparsanız, herhangi bir güçlükle karşılaştığınızda bunalıma girmeden hayatınıza yön verebilirsiniz” dedi ve “ Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları, yetiştirdikleri nesillere de aksedecek ve aziz milletimiz yürümekte olduğu muasır medeniyet yolunda daha emin adımlar atabilecektir” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Vali Seddar Yavuz daha sonra eşi Selda Yavuz ile birlikte günün anısına Ordu Valiliğine bağlı birimlerde görev yapan bayan yönetici ve bayan personellere hediye takdiminde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ