Ordu Haber – Ordu Times

VALİ SONEL, PERŞEMBE İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ SONEL, PERŞEMBE İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
  • GÜNDEM
  • 22 Temmuz 2020
  • VALİ SONEL, PERŞEMBE İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ için yorumlar kapalı
  • 307 KEZ OKUNDU

Vali Tuncay Sonel, ilçe gezileri kapsamında Perşembe ilçesinde ziyaret, inceleme ve temaslarda bulundu.
Perşembe ilçe ziyaret programına, Kaymakamlığı ziyaret ederek baslayan Vali Tuncay Sonel, İlçe Kaymakamı Levent Yetgin’den ilçe ile ilgili bilgiler aldı.
Hükümet Konağı’nda bulunan Yazı İşleri, Nüfus, Milli Eğitim, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Mal Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü gibi hizmet birimlerini de gezen Vali Tuncay Sonel, daha sonra Adliye, Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ile 1986 yılına kadar NATO Hava Radar Üssü olarak kullanılan bu tarihten sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığına devredilen 222 Nolu Hava Radar Kıta Komutanlığına da ziyarette bulundu.
Perşembe Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan’dan belediyenin hizmetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aldı.
Perşembe İlçe merkezini de gezen Vali Sonel, cadde ve sokaklarda karşılaştığı vatandaşlarla hasbihalde bulundu. İlçedeki esnafları da ziyaret eden Vali Sonel, ziyaret ettiği esnaflara hayırlı, bereketli, bol kazançlar temennisinde bulundu.
Vali Tuncay Sonel daha sonra, 25 Nisan 1998 tarihinde Bingöl’de PKK terör örgütü ile girilen silahlı çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ferit Dinar’ın, Perşembe İlçesinin Düz Mahallesinde ikamet eden ailesini ziyaret ederek, Şehit Piyade Uzman Çavuş Ferit Dinar’ın eşi Birdane Dinar’a sabırlar diledi. Vali Sonel, “Vatanımız için canını feda etmiş olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit ailelerimizin her zaman yanındayız” dedi.
Vali Sonel, İlçenin Düz Mahallesinde oturan engeli olan Kontaş ailesini de ziyaret ederek,onların da yanlarında olduğunu belirtti.
Vali Tuncay Sonel, Perşembe ilçesindeki ziyaret programı kapsamında muhtarlarla da bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi.
Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin ve Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ve kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, ilçe ziyaretleri kapsamında muhtarlar ile bir arada olmaya gayret gösterdiklerini belirterek, kendisine iletilen sorunların devletin imkanları ölçüsünde yerine getirileceğini ifade etti.
Perşembe ilçesinde 54 muhtarın bulunduğunu söyleyen Vali Sonel, Ordu’da bürokrasi, siyaset ve iş dünyası ile birlikte bir başarı hikayesi yazacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhtarlarımız bizim için çok önemli. Her gittiğimiz ilçede ifade ediyorum, muhtarlarımız, vatandaşlarımızla buluşma noktasında devletimizin en ücra köşesindeki yetkilileri, devletimizin temsilcileridir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Büyükşehir Belediye Başkanımızla Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, il müdürlerimiz, Ordu’nun içinde ve dışında yaşayan Ordu’nun değerleri ile birlikte şu ana kadar yapılanların üzerine bizler de bir şeyler ekleyeceğiz. Bu başarı hikayesini hep beraber yazacağız. Bunu yaparken de yöre insanımıza devletimizin kapısı her daim açık olacak. Biz beraberce bu işleri yapacağız. Bu işleri birlikte götüreceğiz. İnşallah rabbim mahcup etmesin.”
Vali Sonel, toplantıda muhtarların talep, şikayet ve sorunlarını dinleyerek, ilgili kurumlara taleplerin yerine getirilmesi konusunda talimat verdi.
Muhtarlarla tanışma toplantısı sonrası Perşembe Kışlaönü Balıkçı Barınağını da gezen Vali Tuncay Sonel, denizde ağ kafeste su ürünleri yetiştiriciliği ile ilgili bilgi aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ