Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

Vali Sonel, İkizce ve Çaybaşı İlçelerini Ziyaret Etti

Vali Sonel, İkizce ve Çaybaşı İlçelerini Ziyaret Etti
  • GÜNDEM
  • 30 Ocak 2021
  • Vali Sonel, İkizce ve Çaybaşı İlçelerini Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
  • 299 KEZ OKUNDU
Vali Tuncay Sonel, bugün İkizce ve Çaybaşı ilçelerine giderek, çeşitli ziyaret, inceleme ve temaslarda bulundu.
Vali Tuncay Sonel, bugünkü ilçe ziyaretleri programına, İkizce ilçesini ziyaret ederek başladı. İkizce Kaymakamlığı binası önünde, İlçe Kaymakamı Mustafa Berat Kasımoğlu ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Tuncay Sonel, daha önceki ilçe ziyaretlerini bazı il müdürleri ile birlikte gerçekleştirdiğini, ancak son dönemdeki ilçe ziyaretlerini Covid-19 pandemisi nedeniyle şahsen yaptığını belirtti.
Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Tuncay Sonel, burada ilçenin genel durumu, sorunları ve ihtiyaçları hakkında Kaymakam Mustafa Berat Kasımoğlu’ndan bilgi aldı.
Hazırladıkları fındık filizinden örme sepet ve hediyelik eşya yapımı projesi hakkında Vali Tuncay Sonel’e bilgi veren İkizce Kaymakamı Mustafa Berat Kasımoğlu, projenin hayata geçirilmesi için gerekli olan mali kaynak konusunda Vali Tuncay Sonel’den destek istedi.
Yöremizin kültürünü yaşatacak olan projeye gerekli olan desteği ve katkıyı vereceklerini belirten Vali Tuncay Sonel, “Devlet Büyüklerimizin ve Ülkemizin önemli şahsiyetlerinin ilimizi ziyaretlerinde, yöremize özgü ve ilimizde üretilen ürün ve mamullerden hediye olarak vermekteyiz. Bu hediyelerimizi de yöre insanımızın deyimiyle fındık ışkınından yapılan örme sepetlerin içine koyarak, kendilerine takdim ediyoruz. Böylece, hem yöremize özgü ürünlerin tanıtımını ve reklamını yapıyoruz, hem de yöre kültürünü yaşatıyoruz. Bu sepetler, hediye ettiğimiz şahsiyetlerin de büyük beğenisini kazanıyor. O sebeple yöremiz kültürünün bir parçasını yaşatacak olan bu projeyi önemsiyorum. Biz de Valilik olarak bu projeyi destekleyeceğiz” diye konuştu.
İkizce Kaymakamlığı ve Hükümet Konağı içerisinde yer alan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı da gezen Vali Tuncay Sonel, buralarda görev yapan kurum amirleri ve personellerle tanıştı. Hal ve hatırlarını sorarak, başarı dileğinde bulundu.
İkizce Belediyesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Osman Kaygı’nın Ankara’da olması nedeniyle yerine vekalet eden Mevlüt Çoban, bazı belediye meclis üyeleri ve belediyenin birim müdürleriyle bir araya gelerek, bir süre sohbette bulundu. Belediyenin hizmetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. Belediye hizmet birimlerini de gezen Vali Sonel, bürolarda çalışan personellere işlerinde kolaylıklar diledi.
İkizce programı kapsamında, İlçe Emniyet Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Amiri Komiser Hakan Ormancı ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yunus Çelik’ten, ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı. İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet birimlerinde görevli personelleri de ziyaret eden Vali Sonel, hal ve hatırlarını sordu ve başarı dileğinde bulundu.
İkizce ilçesindeki esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnafların hal ve hatırını sorarak, kendileriyle kısa süreli sohbetlerde bulundu. Esnaflara, bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. Sokakta karşılaştığı bir seyyar simitçi esnafının tüm simitlerini satın alan Vali Tuncay Sonel, sokaktaki vatandaşlara aldığı simitleri ikram ederek, vatandaşlarla da ayak üstü sohbette bulundu. Hal ve hatırlarını sordu.
İkizce’de, Özel Çağlayan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, burada eğitim gören özel çocuklarla yakından ilgilendi. Burada eğitim gören özel çocukların isteklerini de yerine getiren Vali Tuncay Sonel, “Sizler, bizim için çok özel ve önemlisiniz. Sizleri çok seviyoruz. Her zaman yanınızdayız” diye konuştu. Yapılan ziyaretten dolayı çok duygulanan özel çocuklar ve aileleri, “Sayın Valim, ziyaretiniz bizleri çok duygulandırdı. Taleplerimizi de anında yerine getirdiniz. Allah sizlerden razı olsun. Bugün bizleri çok mutlu ettiniz. Rabbim de sizleri mutlu etsin” diyerek, duygularını dile getirdiler.
Vali Tuncay Sonel, İkizce ilçesi ziyaret programı kapsamında, 30.03.1995 tarihinde Kuzey Irak’ta yapılan sınır ötesi operasyonda şehit düşen J. Kom. Er Hüseyin Akar’ın ilçenin Düzpelit mahallesinde yaşayan annesi Nazife ve babası Ramazan Akar’ı ziyaret etti.
Şehit J. Kom. Er Hüseyin Akar’ın annesi Nazife ve babası Ramazan Akar’ın hal ve hatırını soran, sağlık durumu hakkında bilgi alan Vali Sonel, şehidimizin ailesinin istek ve taleplerini de dinleyerek, kendileriyle ve yakınlarıyla bir süre sohbette bulundu.
Daha sonra şehidimizin evine yakın bir mezarlıkta bulunan kabrini de ziyaret eden Vali Sonel, burada İlçe Müftüsü tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualarla şehidimiz yad edildi.
Çaybaşı İlçesini Ziyaret Etti
Şehit J. Kom. Er Hüseyin Akar’ın ailesine yaptığı ziyaret ile İkizce ilçe ziyaret programını tamamlayan Vali Tuncay Sonel, Çaybaşı ilçesine geçti.
Çaybaşı ilçesine gelişinde, Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamı Furkan Çakır, Belediye Başkanı Hüseyin Semiz ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık Makamına geçti ve burada ilçenin genel durumu, sorunları ve ihtiyaçları hakkında Kaymakam Furkan Çakır’dan bilgi aldı.
Çaybaşı Hükümet Konağı içerisinde yer alan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı ve Çaybaşı Aile Sağlığı Merkezi’ni de gezen Vali Tuncay Sonel, buralarda görev yapan kurum amirleri ve personellerle tanıştı. Hal ve hatırlarını sorarak, başarı dileğinde bulundu.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından, İlçe merkezinde yapımı bitme aşamasına gelen ve bölgenin en büyük camilerinden birisi olan Merkez Yeni Camii’nde incelemelerde bulundu. Yakında ibadete açılması planlanan camiinin mimari ve işlemeleriyle güzel bir görünümü olduğunu ifade eden Vali Sonel, “Bu güzel camiinin yapımında tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun. Mimarisiyle, işlemeleriyle ve çevre düzenlemesiyle güzel bir ibadethane olmuş” diye konuştu.
Çaybaşı Belediyesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Hüseyin Semiz’den belediyenin hizmetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı. Bir süre Belediye Başkanı Hüseyin Semiz ile sohbette bulunan Vali Sonel, belediye hizmet birimlerini de gezerek, bürolarda çalışan personellere işlerinde kolaylıklar diledi.
Çaybaşı programı kapsamında, İlçe Emniyet Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Amiri Yusuf Yazıcı ve İlçe Jandarma Komutanı J. Astsb. Kd. Bşçvş. Bülent Donbaloğlu’ndan ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı. İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet birimlerinde görevli personelleri de ziyaret eden Vali Sonel, hal ve hatırlarını sordu ve başarı dileğinde bulundu.
Çaybaşı ilçesindeki esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnafların hal ve hatırını sorarak, kendileriyle kısa süreli sohbetlerde bulundu. Esnaflara, bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla da ayak üstü sohbette bulundu. Hal ve hatırlarını sordu.
Adanalı olan Vali Tuncay Sonel, bir esnafımızın traktörünü de kullanarak nostalji yaptı.
Vali Tuncay Sonel, yetim ve öksüz çocuklarımıza yazdığı mektuplara Çaybaşı ilçemizden cevap yazan Yıldıran ve Sert ailelerinin çocuklarını evlerinde ziyaret ederek, çocukların isteklerini kendilerine teslim etti. Yetim çocuklarımızın sevincine ve mutluluğuna ortak olan Vali Sonel, “Yetim ve öksüz çocuklarımızın, engeli olan yavrularımızın, gençlerimizin yüzlerini güldürmek, onları sevindirmek ve mutlu etmek, yaptığımız hizmetlerin en kıymetlisi, en anlamlısıdır. Bugün de Çaybaşı ilçemizde 4 yavrumuzun yüzündeki tebessümün sebebi olduk. Bizim için bundan büyük mutluluk yoktur. Onların yüreğine dokunmak, her şeyden önemli bizim için” şeklinde konuştu.
Vali Tuncay Sonel,  Çaybaşı ilçesi ziyaret programı kapsamında, 28.08.2020 tarihinde Ağrı’da yürütülen Yıldırım-3 Operasyonu’nda ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen J. Uzm. Çvş. Çetin Ak’ın ilçenin Gürcek mahallesinde yaşayan annesi Mesure ve babası Ahmet Ak’ı ziyaret etti.
Şehit J. Uzm. Çvş. Çetin Ak’ın annesi Mesure ve babası Ahmet Ak’a taziyede bulunan Vali Sonel, şehit ailesinin hal ve hatırını sordu ve sağlık durumları hakkında bilgi aldı.
Vali Tuncay Sonel, şehit J. Uzm.Çvş. Çetin Ak’ın ailesine yaptığı ziyaretle birlikte Çaybaşı programını tamamlayarak, Ordu’ya döndü.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ