Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ÜNYE’DE FAKÜLTE BİNASININ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

ÜNYE’DE FAKÜLTE BİNASININ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
  • EĞİTİM
  • 06 Temmuz 2021
  • ÜNYE’DE FAKÜLTE BİNASININ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI için yorumlar kapalı
  • 172 KEZ OKUNDU

Ordu Üniversitesi (ODÜ) ile Ünye Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği (ÜNKED) arasında, Ünye’ye Fakülte binasının yapım işine yönelik protokol imzalandı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, protokolün imzalanması sırasında yaptığı konuşmada, “Bizler yerel yönetim olarak Fakülte binasının ilçemize kazandırılması noktasında üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.” dedi.

Ünye’ye kazandırılacak olan Fakülte binasının yapım protokolü imzalandı.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve ÜNKED Başkanı Reşit Erol arasında imzalanan protokol töreninde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz ile AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan yer aldı.

İmzalanan protokol, Üniversiteye tahsis edilen arazi üzerine ÜNKED tarafından Fakülte binasının saha tanziminin yaptırılması ve anahtar teslimi olarak Ordu Üniversitesi’ne bedelsiz devredilmesini kapsıyor. Bununla birlikte yapılan proje ile 15 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Fakülte binasında en az 11 derslik, 9 amfi, 2 bilgisayar laboratuvarı, 18 idari oda, 3 seminer salonu, 2 yemekhane, 1 kantin ve 1 konferans salonu bulunacak.

-“Tüm ihtiyaçları karşılayacak modern bir bina olacak”-

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, protokolün imzalanması sırasında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Üniversitemize tahsis edilen Ünye’deki 165 dönümlük alan üzerine Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek modern bir binanın yapımı için Ünye Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği ile bir protokol imzaladık. İlerleyen günlerde Ordu’muzun yetiştirdiği, kıymetli büyüğümüz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla bir temel atma törenimiz olacak. 15 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Fakülte binamızda öğretim elemanları ofisinden derslik ve amfilere, idari odalardan yemekhane ve seminer salonlarına kadar tüm mekanlar yer alacak. Üniversitemizin bütün eğitim birimleriyle Ordu’muza faydalı olması adına tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu düşüncelerle başta binanın yapılabilmesi için büyük uğraşlar veren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya, Ünye Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Reşit Erol’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, imzaladığımız bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum.”

-“Fakültesi binasını en kısa zamanda yükselteceğiz”-

Ünye Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Reşit Erol, “Uzun mücadeleler sonrasında tahsisini gerçekleştirdiğimiz Üniversite kampüs alanıyla ilgili olarak son aşamaya geldik. Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasını en kısa zamanda yükselteceğiz. Dernek olarak bu işi üstlendik fakat bu işi Ünye olarak sahiplendik. Bununla ilgili olarak bize destek veren Sayın Rektörümüze, Ünye Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

-“Üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yerel yönetim olarak fakülte binası için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade ederek, “Ünye için uzun süredir uğraşılan ve aynı zamanda neticesinin başlangıcına geldiğimize yürekten inandığımız bir ana şahitlik etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 16-17 yıldır Ünye’de Ordu Üniversitesi’nin ikinci bir yerleşkesinin oluşturulması noktasındaki mücadelelere ÜNKED Başkanımızın yanında bizzat şahit olduğum için gelinen noktanın ne kadar kıymetli olduğunu da bilen kardeşlerinizden birisiyim. Bizler yerel yönetim olarak bir yerleşkenin kazandırılması noktasında üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz ve fakülte binasının temelini çok kısa zamanda inşallah Sayın Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla birlikte atacağız. Buradan başta Sayın Rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

FAKÜLTE BİNASININ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
FAKÜLTE BİNASININ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
FAKÜLTE BİNASININ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
FAKÜLTE BİNASININ YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ