Ordu Haber – Ordu Times

ÜNYE’DE ASFALT FATSA’da KALDIRIM SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

ÜNYE’DE ASFALT FATSA’da KALDIRIM SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR
  • EKONOMİ
  • 09 Eylül 2020
  • ÜNYE’DE ASFALT FATSA’da KALDIRIM SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR için yorumlar kapalı
  • 726 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’nin 3 mahallesini sıcak asfalt konforuyla buluşturuyor. Toplam 8 kilometre uzunluğundaki güzergahta çalışmalar başladı.

Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan asfalt seferberliği sürüyor. Mahalle ve grup yollarını asfalt ve beton yollarla buluşturan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, on yılların sorunlarını bir bir çözüme kavuşturuyor. 19 ilçede belirli bir program çerçevesinde devam eden çalışmalarla, vatandaşlara standardı yüksek bir ulaşımın kapıları aralanıyor.

EKİPLER ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye ilçesinde, Yavi, Aydıntepe ve Ataköy Mahalleleri grup yolunda sıcak asfalt çalışması başlattıklarını söyledi. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Burası vatandaşların uzun yıllar hasretle asfalt olmasını beklediği bir güzergahtı. 3 mahallenin yanı sıra, Hanyanı, Uğurlu ve Tekkiraz mahallelerimize de hizmet verecek önemli bir yol. 8 kilometre uzunluğundaki yol tamamen sıcak asfalt olacak. Ekiplerimiz çalışmaları başlattı. 1 kilometrelik kısım sıcak asfaltla buluştu” dedi.

MUHTAR TÜRK: “ALLAH BİZLERE BUGÜNÜ GÖSTERMEYİ NASİP ETTİ”

Yavi Mahallesi Muhtarı Arslan Türk ise “Allah bizlere bugünü göstermeyi nasip etti. 2013 yılından beri, bu hizmetin aşkıyla yanıyorduk. Başlayan çalışmayla birlikte halkımız toz ve çamurdan kurtulmuş durumda. Biz çok memnun ve çok onurluyuz. Büyükşehir ekipleri hep yanımızda oldular. Başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah devletimize zeval vermesin” diye konuştu.

FATSA’NIN KALDIRIMLARI YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, sıcak asfalt ve beton yol çalışmalarına aralıksız devam ederken, yaptığı baskı beton kaldırımlarla da yayaların rahat hareket etmesine olanak sağlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Fatsa ilçemizdeki 15 cadde ve sokakta 16 bin m2 baskı beton kaldırım imalatı yaptık” dedi.

Ordu’da, ulaşımda araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Alt yapıdan üst yapıya, sosyal alanlardan örnek projelere kadar, birçok alanda gerçekleştirdiği hizmetleri vatandaşın kullanımına sunan Ordu Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında yaptığı çalışmalarla da vatandaşın takdirini topluyor. Sıcak asfalt ve beton yolda devrim niteliğinde çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetleri tamamlayan baskı beton kaldırımlarla, ilçe merkezlerinin çehresini değiştiriyor.

16 CADDE VE SOKAKTA ÇALIŞMA YAPILDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, her geçen gün büyüyen ve gelişen kentte, artan ihtiyaçları karşılayabilmek ve konforlu yaşam alanları oluşturmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Bu kapsamda Fatsa ilçesindeki 15 cadde ve sokakta baskı beton kaldırım çalışması yaptıklarını belirten Başkan Güler, “Neva Sokak, Kolej Sokak, Sakarya Caddesi, Kenar Sokak, Barbaros Caddesi, Asır Sokak, Fiskobirlik Caddesi, Atatürk Caddesi, Elekçi Sokak, Pazar Sokak, Başak Sokak, Akar Sokak, İsmail Hanigazi caddesi ve Reşadiye Caddesi’nde baskı beton kaldırımları vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

YAYA TRAFİĞİ İÇİN ÖNEMLİ ÇALIŞMA

İlçe merkezlerinde altyapı, yol ve kaldırım çalışmalarına önem verdiklerini ifade eden Başkan Güler, “Vatandaşlarımız her şeyin en iyisine en güzeline layık. Mevsim şartlarına göre belirli bir plan ve program çerçevesinde çalışmalar yürütüyoruz. İlçe merkezlerinde, altyapısını tamamlayıp, asfaltını yenilediğimiz güzergahları baştan aşağı yeniliyoruz. Tabi bunların içerisinde en önemlilerinden biri de yayaların kullandıkları kaldırımlar. Hem yeni kaldırımları hizmete sunuyor, hem de çeşitli nedenlerle kullanılamaz durumda olanları baskı beton kaldırımlarla değiştiriyoruz” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hedeflerinin yolları ve kaldırımları sorun olmaktan çıkarmak olduğunu sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ