Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ÜNYE BÜYÜKŞEHİR İLE BÜYÜYOR

ÜNYE BÜYÜKŞEHİR İLE BÜYÜYOR
  • EKONOMİ
  • 03 Haziran 2021
  • ÜNYE BÜYÜKŞEHİR İLE BÜYÜYOR için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU

Denizi, yeşil doğası ve zengin tarihi dokusuyla eşsiz güzellikler sunan Kadılar Şehri Ünye, Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2 yıllık süre zarfında hayata geçirdiği yatırımlarla turizmde, ticarette, ekonomide ve modern bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yürüttüğü çalışmalarla kentin kaderini değiştirecek ve aynı zamanda ekonomisine katkı sağlayacak yatırımlara imza atıyor. Başkan Güler’in göreve geldiği günden bu yana çalışmaların katbekat arttığı Ordu’da, Ünye ilçesi de Büyükşehir yatırımları ile yeni bir vizyon kazanıyor.

ÜNYE’YE 79 MİLYONLUK YOL VE SU YATIRIMI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden itibaren 2 yıllık süre zarfında Ünye’de yol ve su çalışmalarına ağırlık verildi. Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri ve OSKİ çalışmaları kapsamında Ünye’ye son 2 yılda 79 milyonluk yatırım yaptı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜNYE’YE 103 KM’LİK KONFORLU YOL

İlçelerin ulaşım altyapısını güçlendiren Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Ünye’nin ulaşım ağında bulunan yollarda sıcak asfalt ve emilsüyon kaplama olmak üzere toplamda 91,5 km asfalt çalışması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca 11,5 km beton yolu da vatandaşın kullanımına sundu.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşler uhdesinde ayrıca 45,2 km yol bakım onarımı, 4 bin metre beton V kanal, 5 bin metre koruge boru, reglaj, menfez ve duvar yapım alanlarında çalışmalar gerçekleştirerek vatandaşların ulaşım konforunu artırdı.

CADDE VE SOKAKLARA MODERN KALDIRIMLAR

Ordu genelinde olduğu gibi Ünye’de de sıcak asfalt ve beton yol çalışmaları aralıksız devam ederken, baskı beton kaldırımlarla da yayaların rahat hareket etmesine olanak sağlanıyor. Bu kapsamda Ünye ilçesinde çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ilçede 2 yılda 15 bin 415 metrekare kaldırımı vatandaşların hizmetine sundu. Çalışmalarla birlikte, yayalara konforlu ve güvenli bir ulaşım imkânı sağlandı.

YAĞMUR SUYU PROBLEMİNE NEŞTER

Atatürk Parkı’nda denize ulaşmayan menfezler düzeltilerek uzatıldı, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yağmur hatları yeniden düzenlendi. Aşırı yağışlarda problem yaşanan bu alanlar Büyükşehir’in dokunuşları ile çözüme kavuştu.

İÇME SUYU VE KANALİZASYON HATLARI YENİLENİYOR

Ordu Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Ünye’de su ve kanalizasyon alanında önemli yatırımları hayata geçirdi. Vatandaşların sağlıklı içme suyuna kavuşması adına önemli çalışmalar gerçekleştiren OSKİ, 2 yıllık süre zarfından Ünye’ye 68 km yeni içme suyu hattı kazandırdı. Şehrin altyapısı için de durmak bilmeyen OSKİ, 13 km kanalizasyon hattı yaparak altyapıda köklü bir değişim gerçekleştirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ