Ordu Haber – Ordu Times

ÜNYE BELEDİYESİNDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ÜNYE BELEDİYESİNDE  SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 11 Nisan 2019
  • ÜNYE BELEDİYESİNDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI için yorumlar kapalı
  • 282 KEZ OKUNDU

Ünye Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (Ben-Bir-Sen) , 2019 yılını kapsayacak “Sosyal Denge Sözleşmesini” yeniden imzaladı.

Ünye Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Bem-Bir-Sen Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar ve yönetim kurulu katıldı.

Çalışanın emeğinin alın terinin kutsal olduğunu bu sebeple çalışanların refah ve mutluluğuna önem verdiklerini belirten Başkan Tavlı, “Memur-sen Konfederasyonuna bağlı Bem-Bir-Sen sendikasıyla Belediye Meclisimizin 06.05.2014 tarih ve 139 sayılı kararıyla Sosyal Denge Sözleşmesi yapılmıştır. Anayasamızın 23.09.2010tarihinde değişen 53.maddesi doğrultusunda kamu görevlilerine toplu sözleşme yapma hakkı tanınmıştır. Ülkemizin de imzalamış olduğu Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO)sözleşmeleri Anayasamızın 90. Maddesi kapsamında mevzuatımızda bağlayıcı hükümler oluşturmaktadır. Bu kapsamda Çalışanlarımıza en iyi imkanı sunmaya gayret ediyoruz. Sözleşmeyle personele her ay ‘sosyal denge tazminatı’ adı altında ödeme yapılacak.

Belediye Meclisimiz, memurlarımıza ve sözleşmeli personelimize diğer çalışanlarımızla eşdeğer bir seviyeye çıkabilmesi adına Sosyal Denge Tazminatının ödenmesine karar vermiştir. Bizler, Ünye’mizi imar ederken personellerimiz iş üreterek bir emek ortaya koyuyor. Çalışanlarımızın refahı için imzaladığımız bu sözleşmenin çalışanımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Bem-Bir-Sen Ordu Şube Başkanı Rahmi Çakar ise sözleşme ile çalışanların performanslarının artacağını ümit ettiklerini belirterek sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ