Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

TURİZM ZABITASI GÖREV BAŞINDA

TURİZM ZABITASI GÖREV BAŞINDA
  • TURİZM
  • 18 Ağustos 2021
  • TURİZM ZABITASI GÖREV BAŞINDA için yorumlar kapalı
  • 93 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Çevre ve Turizm Zabıta ekibi, kente gelen yerli ve yabancı turistlere 7/24 hizmet veriyor.

17 kişiden oluşan ve tamamının yabancı dil bildiği Çevre ve Turizm Zabıta ekibi kente gelen turistlere iletişim, gastronomi, halkla ilişkiler, kent tarihi, turist rehberliği ve turizm destinasyon noktaları hakkında bilgilendirmede bulunuyor.

Ordu’nun 19 ilçesinde görev yapan Çevre ve Turizm Zabıtasında temel amacın Ordu’ya gelen yerli ve yabancı turistlere yardım etmek ve onları en doğru şekilde yönlendirmelerde bulunmak olduğunu belirten Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi bu konuda da vatandaş odaklı çalışma yaptıklarını söyledi.

“EKİBİN TAMAMI YABANCI DİL BİLİYOR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile Çevre ve Turizm Zabıta ekininin sayısının artırıldığının altını çizen Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, ekibin 19 ilçede 7/24 görev başında olduğunu belirtti.

Zabıta Dairesi Başkanı Cevdet Çağlar yaptığı açıklamada, “Doğu Karadeniz Bölgesi’nde en uzun kıyı şeridine sahip ilimiz denizi, yaylaları ve eşsiz lezzetlere sahip olması bakımından her yıl binlerce yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları daha önce 4 olan sayı turizm zabıtası artırılarak 17’ye çıkartıldı. Tamamına yakını iyi derecede yabancı dil biliyor. İlimizde ağırladığımız yerli ve yabancı turistlere şehrimizin gezip görüleceği yerler başta olmak üzere her türlü konuda yardımcı oluyor. 19 ilçemizde görev yapan bu ekiplerimiz hem vatandaşlarımızdan hem de ilimizi ziyaret eden turistlerden de büyük destek görmektedir. Bu ekiplerimiz ayrıca koruması belediyemize ait tarihi ve turistlik noktaların korunması noktasında da çok önemli çalışmalara imza atmaktadırlar.”

“7/24 SAHADA AKTİF OLARAK ÇALIŞIYORLAR”

Ekiplerin dönüşümlü şekilde 7/24 sahada ve hareketli olarak çalışma yaptığını sözlerine ekleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, “Ekibimiz sürekli olarak hareketli bir şekilde görevlerini icra ediyor. Bu görevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için motorize ekiplerimiz ve ginger adı verilen araçlarla ulaşmak istedikleri yere daha hızlı gidebiliyor. Bunun haricinde yoğun kalabalık olan noktalarda da ilerleyen günlerde turizm ofisleri büyükşehir belediyemiz tarafından kurulması planlanmaktadır” diye konuştu.

ŞİKÂYETLER ALO 153 ZABITA HATTINA YAPILABİLİR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan 17 kişilik Çevre ve Zabıta ekibi 7/24 saat görev yapıyor. Vatandaşlar Alo Zabıta 153 ihbar hattından istek ve taleplerde bulunabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ