Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

SU ÜRÜNLERİ KONTROL VE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

SU ÜRÜNLERİ KONTROL VE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
  • TARIM
  • 08 Nisan 2021
  • SU ÜRÜNLERİ KONTROL VE DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
  • 303 KEZ OKUNDU
Ordu’da su ürünleri kaynaklarının korunması, sürdürülebilir işletilmesinin sağlanması amacıyla Ordu il ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlükleri görevli su ürünleri kontrol görevlileri tarafından su ürünleri denetimlerimiz aralıksız devam ediyor.

2021 yılının ilk üç ayında karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergahlarında ve balık halinde toplam 396 adet denetim gerçekleştirilmiştir.

Bu denetimler sonucunda; avlanma yasaklarına uymayan, yasak  boydaki su ürünleri satan 18 kişiye idari para cezası uygulanmıştır. Denetimler sonucunda muhtelif miktarda av aracına(pinter, misina ağ, trol ağı) ve su ürünlerine (hamsi, barbunya ve istavrit) el konulmuştur.

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak yaptığımız denetimlerde amacımız balıkçılarımıza ceza kesmek değil balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamaktır. Aynı zamanda günü kurtarmak değil geleceğe kurtarmak olup gelecek nesilleri su ürünlerinden mahrum bırakmamaktır.

Bu amaçla İl ve ilçe Müdürlüklerimiz, Ordu İl Jandarma Komutanlığı, Ordu İl Emniyet Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından ortaklaşa olarak denizde, içsularda, balıkçı barınak ve  çekek yerlerinde, yol kontrol noktalarında,  su ürünleri perakende satış yerlerinde ve balık halinde denetimlerimiz aralıksız devam edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ