Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ŞAHİN, ORDU ALTIN DÖNEM YAŞIYOR

ŞAHİN, ORDU ALTIN DÖNEM YAŞIYOR
  • EKONOMİ
  • 01 Haziran 2021
  • ŞAHİN, ORDU ALTIN DÖNEM YAŞIYOR için yorumlar kapalı
  • 179 KEZ OKUNDU

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, kentte tarım ve hayvancılığın canlandığını belirterek, doğal ürünlerin tüketilmesi konusunda ise okullarda eğitim verilmesi gerektiğini söyledi.

Ordu’da tarım ve hayvancılığın verilen destek ve teşvikler ile arttığına dikkat çeken Şahin; “Verilen desteklerin üreticiye güven sağladığını ve üretimin arttığını ifade eden Şahin, “Bunun daha da artması gerekir. Şuan ürün desteklerinin biraz daha arttırılmasını bekliyoruz. Gübre, mazot ve alan bazlı desteklerin geçmişe göre attırılmasını bekliyoruz. Bir de ürün bedellerinin artmasını istiyoruz. Şuan sütün litresi maalesef kola kadar yok. Artık bunların da değerlendirilmesi gerekiyor. Eğitim bakımından süt tüketiminin arttırılması gerekiyor. Kola ve benzeri zararlı ürünlerin tüketilmesi yerine doğal ürünlerin tüketilmesini sağlamak adına okullarda eğitimlerin verilmesi gerekiyor” dedi.

Ordu’nun altın bir dönem yaşadığını kaydeden Başkan Şahin, “Ordu için çok şanslı bir dönem. Gerek bürokraside, gerekse belediyelerde gayet hareketli bir dönem yaşıyoruz. Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören sürekli olarak bir şeyler üretmeye çalışıyor. Şuan tüm ilçelerde çöp olayı bitti. Ordu için altın bir çağ diyebiliriz. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ