Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

OTSO’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

OTSO’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ
  • EKONOMİ
  • 30 Temmuz 2021
  • OTSO’DAN ÜYELERE TEŞEKKÜR PLAKETİ için yorumlar kapalı
  • 133 KEZ OKUNDU

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından organize edilen programda, İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın hazırladığı listede 2020 yılı Türkiye’nin “İlk 500 ve İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” arasına giren üyeler ile 40 yılı aşkın süredir oda üyesi olan firmalara teşekkür plaketi takdim töreni düzenlendi.

OTSO binasında düzenlenen törende, ilk 500’e giren 3, ikinci 500’e giren 3 Ordulu firma ile 40 yılı aşkın süredir oda üyesi olan firma yöneticilerine teşekkür plaketi sunuldu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler, Vali Yardımcısı Levent Yetkin, Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürü Bekir Aktürk, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Ordu Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İsa Kaymak, Ordu SGK Müdürü Mehmet Yaşar Günay, Defterdar Vekili Cabir Akın Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Meclis Başkanı Levent Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve plaket alacak üye firma temsilcileri katıldı.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, işadamlarının her daim yanlarında olduklarını belirterek, kendilerine istihdama katkı sundukları için teşekkür etti.

Ordu’nun, 19 ilçesiyle, değerleriyle, yurtiçinde, yurtdışında bulunan Ordulular, siyaset, bürokrasi, iş dünyası ve akademi dünyası ile kocaman bir aile olduğunu hatırlatarak sözlerine devam eden Vali Tuncay Sonel, bu potansiyelin çok iyi değerlendirildiği takdirde Ordu’da yapılan çalışmaların daha iyi noktalara geleceğini ifade etti.

Vali Sonel, “Bize her türlü desteği veren Sayın Cumhurbaşkanımız var, değerli bakanlarımız var. Bizim hedef koymamız lazım. Hedefe ulaşmamız için Ankara her türlü desteği veriyor. Biz, sizlerin yanınızdayız. Her daim de yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığımıza, iş dünyamıza, emeği geçenlere ben şükranlarımı sunuyorum. Allah işinizi, aşınızı bol eylesin. Sizler iyi olun ki, yöre insanımıza istihdam olsun, iş olsun, aş olsun. Allah hepinizden razı olsun. Gelin önümüze bakalım, hedeflerimizi yüksek tutalım. Yapılanın üzerine daha da artarak daha hızlı gidelim” diye konuştu.

Törende Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, Ordu’nun büyük bir potansiyel taşıdığını ifade etti.

Ordu’nun en büyük avantajının coğrafi yapısı olduğunu ifade eden Güler, konuşmasını şöyle tamamladı: “Burada binasıyla, işadamlarıyla, emekleriyle, vizyonlarıyla görüşleriyle muhteşem bir zenginlik var. Bizim en büyük avantajımız coğrafyamız, bu coğrafyayı çok iyi göz önüne alalım. Karadeniz’deki şehirlerin dizilişine bakarsanız Ordu’nun burada ekonomik olarak da, sanayi olarak da, kalkınmada da hep Trabzon ile Samsun’un arasında sıkışmışlığından bahsedilir. Ben buna çok katılmıyorum. Biz bunu artık aştık. Artık bizim sınırımız Samsun, Giresun, Sivas, Tokat değil. Bizim sınırımız Rusya, bizim sınırımız Avrupa Birliği, bizim sınırımız Karadeniz-Akdeniz yolu ile Ortadoğu ve daha aşağısı. Siz tecrübesi olan kıymetli iş adamlarısınız. Biz 24 saat uzman arkadaşlarımızla sizlerin emrindeyiz. Bu başarılarınızı büyük bir iştiyakla herkesi tebrik ediyorum canı gönülden.”

Törende İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk’te söz alarak, “Ordu’nun istihdamına ve büyümesine katkısı olan işverenlerimizin başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

İŞKUR Genel Müdürlüğü olarak Ordu’ya 310 Milyon TL’lik bir destek sağladıklarını ifade eden Aktürk, pandemi döneminde Ordu’da 3.049 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ