Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DAN KOMŞU İLE ŞEFKAT KÖPRÜSÜ

ORDU’DAN KOMŞU İLE ŞEFKAT KÖPRÜSÜ
  • GÜNDEM
  • 28 Ağustos 2020
  • ORDU’DAN KOMŞU İLE ŞEFKAT KÖPRÜSÜ için yorumlar kapalı
  • 223 KEZ OKUNDU

Yoğun yağış nedeniyle can ve mal kaybının yaşandığı komşu il Giresun’a destekler devam ediyor. Yaşanan tahribatın oluşturduğu etkileri ortadan kaldırmak için ilk günden itibaren Giresun için yoğun mesai veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Yağlıdere ilçesine 3 ekskavatör, 7 beko loder ve 2 kamyon gönderdi.

Sel afetinin ilk günlerinde de Dereli ilçesine 1 beko loder ve 1 greyder desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, toplam 14 iş makinasıyla Giresun’un yaralarını sarmak için seferber oluyor.

12 İŞ MAKİNASI YAĞLIDERE’YE GÖNDERİLDİ

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Piraziz ilçesinden araçları afet bölgesine uğurladı. Genel Sekreter Coşkun Alp, 12 aracın Yağlıdere ilçesinde hayatı normale döndürmek için çalışacağını söyleyerek, Giresun’un yaralarını sarmak için desteklerin devam edeceğini söyledi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel de Büyükşehir Belediyesine sağlamış olduğu destek için teşekkür ederken, personele de işlerinde kolaylıklar diledi.

YAĞLIDERE’YE GİTTİLER

Araçların uğurlanması ardından Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Genel Sekreter Coşkun Alp de bölgeye hareket ederek Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın ile istişarelerde bulundu

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ