Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DA YENİ BİR MARKA DAHA DOĞDU

ORDU’DA YENİ BİR MARKA DAHA DOĞDU
  • EKONOMİ
  • 12 Ekim 2020
  • ORDU’DA YENİ BİR MARKA DAHA DOĞDU için yorumlar kapalı
  • 238 KEZ OKUNDU

Çorbacı Şehir şubesini hizmete sokan ancak pandemi nedeniyle açılış yapamayan firma Yönetim Kurulu Başkanı İsa Yazıcı, sivil toplum örgütlerini ağırlayarak işyerini ve ilik suyunu tanıtıyor. Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti mensupları ile de bir araya gelen İsa Yazıcı, “günde 1 bardak ilik suyu içip de grip olacak kimse yoktur” dedi.

Karadeniz’de tek ilik suyunu Ordu’da bulunan Çorbacı’da Okan usta imal ediyor. Başta Canan Karatay olmak üzere birçok bilim insanının grip ve koronavirüs için tavsiye ettiği ilik suyu; dana kemiği iliğinin suya buluşması olarak tarif ediliyor. İlik suyunu Karadeniz’de sadece Çorbacı’da Okan usta (Beyazıt) imal ediyor.
Değerli ürün
İş ortağı İsa Yazıcı, Okan ustanın Maraş’ta yetişmiş, Türkiye’nin 30 iyi ustasından biri olduğunu belirterek, “ilik suyundan bizim dışımızda bir şişe bile satın alabileceğiniz her hangi bir müessese yok. Çünkü o kadar kıymetli bir ürün ki kolejeni ile birlikte dana kemiğini 14 ile 18 saat kaynatarak elde edilen bir ürün. Bunu evinizde üretmeye çalışsanız bu renk ve kolejenle üretmeniz mümkün olmamakla birlikte bunun 1 litresi 30 lira iken siz onu 70-80 liraya mal edersiniz” dedi.
Gerçek Kelle Paça
İsa Yazıcı, Orduluların gerçek kelle paça çorbası ile yine Okan usta sayesinde tanıştığını söylüyor. Yazıcı, “bizim çorbamızın içinde un yoktur. Un ile yapanların lezzeti belki bizden daha iyidir ama siz bir tas çorba ile içinde 1 bütün ekmek yemiş olursunuz. Bu sistemde çorba yapabilen ikinci bir adres yok. O da burası. Gururluyum, onurluyum çünkü sağlık sunuyorum insanlara.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ