Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DA YAZ TEMİZLİĞİ BAŞLADI

ORDU’DA YAZ TEMİZLİĞİ BAŞLADI
  • GÜNDEM
  • 03 Temmuz 2020
  • ORDU’DA YAZ TEMİZLİĞİ BAŞLADI için yorumlar kapalı
  • 747 KEZ OKUNDU

Ordu’da, yaz mevsimiyle birlikte, parklar, yeşil alanlar, otoyol refüj ve kenarları ile plajlardaki temizlik çalışmalarına hız verildi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Daha yeşil, daha temiz ve daha sağlıklı bir Ordu için ekiplerimiz il genelinde özverili bir çalışma yürütüyor” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, daha yeşil bir Ordu için yaptıkları çalışmalar kapsamında il genelindeki yeşil alanlarda, parklarda, çiçek, ağaç bakımı, budama, çim serme, çim biçme, yabani ot temizliği, mezarlıkların temizliği, park bakım, onarım, yıkama, plajların temizliği ile yol süpürme, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

HALKIN ORTAK KULLANIM ALANLARINDA SEFERBERLİK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, yaz mevsiminde vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlardaki temizlik ve bakım çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Ekiplerin şehir merkezlerinde ve otoyol kenarlarında titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkanımız Güler, “Halkın ortak kullandığı alanlarda yoğun ve özverili bir çalışma yürütüyoruz. Yaz sıcaklarının kendisini hissettirmesiyle birlikte, halkın dışardaki ortak kullanım alanları da arttı. Pandemi süreci de halen etkisini tam olarak yitirmiş değil. İşte bu noktada, ortak kullanım alanlarının bakım ve temizliğine daha bir önem veriyoruz” diye konuştu.

SAHİLLER VE PLAJLAR ÖN PLANDA

Karadeniz’in en güzel kıyı kesimlerinden birine sahip olan Ordu’da, plajların temizliğine büyük önem verdiklerini dile getiren Başkanımız Güler, “Ordu’muzun denizle buluştuğu noktalarda çok güzel plajlarımız var. Vatandaşlarımız mevsim normalleriyle birlikte, sahillere, parklara ve plajlara akın ediyor. Bizler de onlara daha sağlıklı, daha huzurlu mekanlar sunmak için bu bölgelerde hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Vatandaşlarımızdan ortak kullanım alanlarını kullanırken biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Çöplerin bazı bölgelerde gelişigüzel olarak yerlere atıldığını görüyoruz. Hem sağlığımız için hem de çevre için lütfen çöpleri, çöp kovalarına atalım” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ