Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DA VATANDAŞTAN KARACA HASSASİYETİ

ORDU’DA VATANDAŞTAN KARACA HASSASİYETİ
  • TARIM
  • 10 Kasım 2020
  • ORDU’DA VATANDAŞTAN KARACA HASSASİYETİ için yorumlar kapalı
  • 228 KEZ OKUNDU

Ordu’da duyarlı vatandaş Murat Yüksel Çelebi Ordu’nun Çaybaşı ilçesi Çaybaşı Ünye karayolunda yaralı halde bulduğu yaralı karacayı özel aracıyla veterinere yetiştirdi.

Aile danışmanı ve Çocuk Pedegogu olan Murat Yüksel Çelebi bu sabah 08:30 civarı Çaybaşı ilçesinden Ünye istikametine giderken Çaybaşı – Ünye karayolu üzerinde hanyanı mevkiinde yaralı halde bulduğu , büyük çaba harcayarak arabasına aldığı karacayı Ünye de Hizmet Veren Özel bir Veteriner Kliniğine götürdü. Burada Veteriner Hekim Sibel Yılmaz Koyunoğlu Tarafından İlk müdahalesi yapılan 3 yaşında olduğu tahmin edilen dişi karacanın sağ arka ayağının kırık olduğu tespit edildi. Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a bilgi verilmesi üzerine Yaralı Karaca bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerince veteriner hekim kontrolüne alındı.

Yaralı Karaca gerekli tedavi -bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ