Ordu Haber – Ordu Times

Ordu’da Taksicinin Dikkati Yaralı Baykuşu Ezilmekten Kurtardı.

Ordu’da Taksicinin Dikkati Yaralı Baykuşu Ezilmekten Kurtardı.
  • GENEL / GÜNDEM
  • 16 Şubat 2020
  • Ordu’da Taksicinin Dikkati Yaralı Baykuşu Ezilmekten Kurtardı. için yorumlar kapalı
  • 570 KEZ OKUNDU

Ordu’nun Ünye İlçesinde Duyarlı Taksici Serkan Özkan Tarafından Bulunan Peçeli Baykuş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliği’nce Koruma Altına Alındı.

Ünye ilçesi Cevizdere Mahallesine gece geç saatlerde müşteri götüren Serkan Özkan adlı taksici dönüşte yolda haraket edemeyen bir kuş gördü. Kuşu taksisine alıp evine götürdü. İnternet araştırmaları sonucu kuşun Peçeli Baykuş olduğunu Öğrendi. Evinde birgün baktıktan sonra bulduğu Peçeli Baykuşu ilçede hizmet veren Canik Veteriner Kliniği’nde Veteriner Hekim Ali Güngör’e götürdü.

Veteriner Hekim Güngör, Peçeli Baykuşun bir yere çarpmasından dolayı şok geçirdiği ve 3-4 günlük rehabilitasyon sürecinin ardından sağlığına kavuşacağının bilgisini verdi. Daha Sonra durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a haber verdi.

Saygın Yıldırım’ın talimatı üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube müdürlüğü ekipleri, ilk müdahalesi yapılan Peçeli Baykuşu tedavi ve rehabilitasyon sürecinin tamamlanması için Ordu Ulubeydeki Doğa Koruma ve Milli Parklara ait bakım merkezine götürdü.

Yaralı Peçeli Baykuş gerekli tedavileri ve rehabilite süreci tamamlanıp tamamen sağlığına kavuştuktan sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ