Ordu Haber – Ordu Times

Ordu’da Öğrenme Şenliği Düzenleniyor

Ordu’da Öğrenme Şenliği Düzenleniyor

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen öğrenme şenliklerinin düzenleneceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmak amacıyla gerçekleştirilecek olan Öğrenme Şenlikleri, 11 Haziran Salı günü Altınordu İlçesi Tayfun Gürsoy Parkında düzenleneceği belirtildi.

Düzenlenecek şenliklerle ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin BAŞ,”Öğrenme şenliği, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı artırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür. Öğrenme Şenliğinin amacı, bireylerde kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak; öğrenmenin eğlenceli olmasını, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif katılmasını sağlamaktır.

Hayat boyu öğrenme alışkanlığı kazanımını destekleyen, dünyanın ve ülkemizin çeşitli kentleri ile ilimizde Halk Eğitimi Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri, Olgunlaşma Enstitüleri kurslarındaki ürünlerin sergilenmesi, bu kurslardaki öğrenme tekniklerinin gösterilmesi ve Hayat Boyu Öğrenme hususunda farkındalık oluşturulması, halkımızın öğrenme süreçlerine aktif olarak katılımının sağlanması amacıyla yapılacak öğrenme şenlikleri; İlimizde Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımı ve Ordu Biiyükşehir Belediyemizin katkılarıyla 11-12 Haziran 2019 tarihinde Altınordu İlçesi Tayfun GÜRSOY Parkında gerçekleştirilecektir.

Halk Eğitim Merkezlerimizde 7’den 77’ye her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentisine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu kapsamda 19 İlçemizde Halk Eğitim merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri ile diğer örgün eğitim kurumlarımızda, işbirliği yaptığımız kamu kurum ve kuruluşlarımızın katkıları ile ilimizde, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcından bu güne kadar Genel, Mesleki, Sanatsal, okuma- yazma ve Destekleme yetiştirme kursları olmak üzere, toplamda 3.751 kurs açılarak 76.370 kursiyerimize hizmet verilmiştir.(27.388, 48.982 Kadın ).

11-12 Haziran 2019 tarihinde Altınordu İlçesi Tayfun GÜRSOY Parkında yapılacak Öğrenme Şenliğine tüm halkımız davetlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ