Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ORDU’DA ÇOCUKLAR ARILARA KUCAK AÇIYOR!

ORDU’DA ÇOCUKLAR ARILARA KUCAK AÇIYOR!
  • EĞİTİM
  • 24 Şubat 2021
  • ORDU’DA ÇOCUKLAR ARILARA KUCAK AÇIYOR! için yorumlar kapalı
  • 527 KEZ OKUNDU

Ordu ili Kabataş ilçesi Şehit Salih Keskin İlkokulu’nun “Bees Save The Eart. Let’s Save Bees” Etwinning Projesi İle Çocuklar Arılara Kucak Açıyor, Onları Koruyor konulu proje yaptı.

Kabataş ilçesi Şehit Salih Keskin İlkokulu’nda görev yapan Okul öncesi öğretmeni Pınar Burcu Altun tarafından, 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde, anasınıfı öğrencileriyle birlikte 10 Türkiye,7 İtalya, 1 Romanya ortaklı öğretmenle Bees Save The earth. Let’s Save Bees isimli eTwinning projesi yürütülmeye başladı.

Projede, çocukların biyolojik çeşitlilik ve insan yaşamı için böceklerin tozlaşmasının önemini anlamalarını ve bu böcekleri korumak için bazı iyi uygulamaları öğretmeyi amaçlamaktadır. Projenin hedefleri arasında çocuklara arıların harika dünyasını, bu muhteşem böceğin doğa dengesi için taşıdığı önemi, ürünlerinin iyiliğini ve insan vücudu için ürettikleri faydalı etkiyi tanıtmak, giderek “sanal” olan ve gerçeklikten kopuk bir dünyadan çocukları olabildiğince uzak tutup doğa sevgisini aşılamak yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ