Ordu Haber – Ordu Times

Ordu’da Cenaze Hizmetleri Modern Bir Yapıya Kavuşuyor

Ordu’da Cenaze Hizmetleri Modern Bir Yapıya Kavuşuyor
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 20 Aralık 2018
  • Ordu’da Cenaze Hizmetleri Modern Bir Yapıya Kavuşuyor için yorumlar kapalı
  • 992 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesinde yapımı sürdürülen Cenaze Hizmetleri Binasında incelemelerde bulundu.

İçerisinde toplam 6 gasilhanenin yanı sıra birçok biriminde yer alacağı yeni Cenaze Hizmet Binası ile cenaze hizmetlerinin daha üst seviye taşınacağını söyleyen Başkan Tekintaş, “Uzun süre hizmet verebilecek bu mekânı inşallah yakın bir sürede hizmete sunacağız” dedi.

“UZUN SÜRE HİZMET VERECEK BU MEKÂNI KISA SÜREDE HİZMETE SUNACAĞIZ”

Cenaze Hizmetleri Binasının, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi gereken önemli yatırımlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, “İlimizde cenaze hizmetleri şu ana kadar iyi bir şekilde sürdürüldü. Halkımızın da bu noktada memnuniyeti var, ancak hizmet verdiğimiz mekânların da buna uygun olması gerekiyor. İçerisinde bay ve bayan cenazeleri için ayrı ayrı 3’er adet gasilhanenin bulunduğu ve aynı anda 9 cenazenin tutulabileceği morgun da yer aldığı bina tamamlanmak üzere. Taziye odaları, mescitleri, dinlenme ve çalışma odalarıyla güzel bir mekân ortaya çıkıyor. Uzun süre hizmet verebilecek bu mekânı inşallah yakın bir sürede halkımızın hizmetine sunacağız. Cenaze hizmetleri yeni binayla daha modern bir yapıya kavuşmuş olacak. Vatandaşımızın bu alanda memnuniyetini belirttiği cenaze hizmetlerini daha üst seviyeye taşıma gayretiyle yolumuza devam edeceğiz. Bu güzel mekânın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Altınordu ilçesinde inşası sürdürülen toplam 3 bin 132 m2lik arsa alanı ve 1.205 m2 de inşaat alanına sahip Cenaze Hizmetleri Binası Projesi’nde 6 adet gasilhane, taziye odası, morglar, idari birimler ve toplantı odası yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ