Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ORDU’DA 19 MAYIS BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

ORDU’DA 19 MAYIS  BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI
  • GÜNDEM
  • 19 Mayıs 2021
  • ORDU’DA 19 MAYIS BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI için yorumlar kapalı
  • 145 KEZ OKUNDU
Ordu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, İl Kutlama Komitesince hazırlanan kutlama programı kapsamında düzenlenen törenlerle kutlandı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk koyulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Çelenk koyma töreninin ardından Atatürk Anıtı’nın bulunduğu alanda tören programı icra edildi.
Kutlsma Töreni programına, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Baro Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz, Vali Yardımcıları Bayram Gale, Zafer Karamehmetoğlu, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu, Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, daire müdürleri, meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç yaptı.
19 Mayıs’ın vatan topraklarına sahip çıkmanın adı olduğunu belirten Mustafa Genç, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 102. yılını kutluyoruz. Kutlu olsun. Bu kutlu mücadelede aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençlerimize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençliğin bu meşaleyi kararlı bir şekilde gelecek nesillere taşımasını istemiş ve emanet etmiştir. Bu onurlu mücadelede sayısız şehitler ve gaziler verilmiştir. Anadolu insanı her türlü acıyı göğüs gererek, mücadele ederek, emsali az rastlanan fedakarlıklarla Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuştur. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar payidar kılarak gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak bizim en tabi sorumluluk ve görevlerimiz arasındadır. Asya bozkırlarında başlayan yolculuğumuz, bin yıldır Anadolu topraklarında devam ediyor ve sonsuza kadar da devam edecektir. Biz de, gençlerimiz de ne kadar gurur duysak azdır. Her zaman gençlerimiz vatan topraklarına sahip çıkmak için vazifeye hazırdır. Atatürk, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözünü yücelten gençlerimiz, ecdadına vefalı, vatan sathının her köşesinde, Anadolu’da, Mavi Vatanda, ana gayesi vatanımızın istikbalini düşünerek vatanımızın daha iyi bir geleceğe kavuşması için gayret göstermektedir. Söz konusu vatan toprakları olunca tüm gençlerimiz vazifeye hazırdır. Tarihte destanlar bizimle başlar, bizimle devam eder. Şairin dediği gibi ‘Tarihin dilinden düşmez bu destan, nehirler gazidir, dağlar kahraman. Her taşı yakut olan bu vatan, can verme sırrına erenlerindir.’ 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren Aziz Şehitlerimizi, Kahraman gazilerimizi, rahmetle, minnetle, şükranla yad ederim” diye konuştu.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’in konuşmasının ardından Gençlik Merkezi Üyeleri Eslem Hayat “O Geliyor”,  Okan Topal “Bir Gemi Yanaştı Samsun’a” adlı şiirleri seslendirdi.
17-18 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenen atletizm, masa tenisi, okçuluk ve badminton turnuvalarında dereceye giren sporcuların madalya ve hediyeleri, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş tarafından verildi.
Kutlama programı, Jimnastik, Wushu, Eskrim, Taekwondo sporcularının gösterileri ile sona erdi.
Kutlama töreni programı sonrasında, törene katılan sporcuları, program görevlilerini ve yöneticilerini kutlayan Vali Tuncay Sonel, sporcuların ve görevlilerin isteğini kırmayarak günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki sporcuların, Gençlik Merkezi üyelerinin Ordu Şehitliğini ziyaret etmesi ve şehitlerimize dua edilmesi, saat 19.19’da 19 Eylül Stadyumunda Türkiye ile aynı anda İstiklal Marşı okuması ve akabinde Fener Alayı yürüyüşü ile devam edecek.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ