Ordu Haber – Ordu Times

Ordu Valiliği Personeli Kan Bağışında Bulundu

Ordu Valiliği Personeli Kan Bağışında Bulundu
  • GENEL
  • 23 Ocak 2017
  • Ordu Valiliği Personeli Kan Bağışında Bulundu için yorumlar kapalı
  • 632 KEZ OKUNDU

Ordu Valiliği personeli, Vali İrfan Balkanlıoğlu öncülüğünde Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Valilik hizmet binası önünde oluşturulan stantta gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Erhan Türker, Kızılay Ordu Şube Başkanı İlhan Sağesen, Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez, Ordu Valiliği birim müdürleri ve çalışanları katıldı.

Kızılay tarafından başlatılan kan kampanyası ile ilgili bir değerlendirme yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, stoklarda azalmalar yaşandığına dikkat çekerek, kan vermenin bir çok insanın hayatta kalmasını, hayata tutunmasına yardımcı olduğu ve çok önemli hayati bir Sağlığımızda muıtlaka kan verelim. Verdiğimiz kan belki kendimizin, belki sevdiklerimizin, belki de bir insanın hayatının kurtarılmasına vesile olacak. Bağışların en büyüğü insan hayatını kurtarmak ve bu iş için bağış yapmaktır”dedi.

“Vatandaşlarımızı bu sıkıntılı süreçte Kızılay’a kan vermeye davet ediyorum. Belli periyotlarla verilen kan vücudun yenilenmesini, yeniden üretimini kan üretim mekanizmalarının canlı ve diri tutulmasını sağlıyor. Daha fazla sıhhat veriyor. Bundan dolayı vatandaşlarımız kan vermekten çekinmesinler” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”2015’de Kızılay kan istatistiği tutulmuş. 2015 verilerine göre 2016 yılında yüzde 17 artış var ve toplam bağışlanan kan miktarı 24.199’ u bulmuş. Ancak, yeterli değil ve daha fazlasına ihtiyaç duyuluyor” şeklinde konuştu.

la sonsuz destek veriyoruz. Sağlığı yerinde olan herkesi kan vermeye davete diyorum. Kızılay yetkililerine de çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ