Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

Ordu Memur-Sen bildiri için suç duyurusunda bulundu

Ordu Memur-Sen bildiri için suç duyurusunda bulundu
  • GÜNCEL
  • 06 Nisan 2021
  • Ordu Memur-Sen bildiri için suç duyurusunda bulundu için yorumlar kapalı
  • 281 KEZ OKUNDU

Ordu Memur-Sen İl Başkanlığı ve üyeleri tarafından 104 emekli amiral bildirisine tepki göstererek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Memur-Sen Ordu İl Başkanı İsmail Çelenk ve beraberinde Memur-Sen’e bağlı sendika temsilcileri ile üyeler adliye önünde bir araya geldi.

Çelenk, emekli amirallerin ortak imzaladıkları bildiriyi kınadıklarını belirtti.

Başkan Çelenk yaptığı basın açıklamasında milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına dahi tahammülü olmadığını söyledi.

Memur-Sen Ordu üyeleri dün Ordu Adliyesi önünde 104 emekli amirale tepki gösterdi. Burada bir açıklamada bulunan Memur-Sen İl Başkanı İsmail Çelenk, “Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir.” dedi.

“Rütbeleri alınmalı”

‘Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit etmiştir’ diyen Çelenk, şunları söyledi; ““Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa “amiral eskisi”dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.”

Yapılan basın açıklamasının ardından Memur-Sen Ordu İl Yönetimi, 104 emekli amiral hakkında Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ