Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ORDU İTFAİYESİ 6 BİNİ AŞKIN OLAYA MÜDAHALE ETTİ

ORDU İTFAİYESİ 6 BİNİ AŞKIN OLAYA MÜDAHALE ETTİ
  • ASAYİŞ
  • 03 Ocak 2022
  • ORDU İTFAİYESİ 6 BİNİ AŞKIN OLAYA MÜDAHALE ETTİ için yorumlar kapalı
  • 43 KEZ OKUNDU

Ordu’da 2021 yılında İtfaiye ekipleri toplan 6 bini aşkın olaya müdahale etti. Müdahale edilen olayların başında yangın gelirken onu kurtarma olayları takip etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 2021 yılında il genelinde 2096’sı yangın, 369’u trafik kazası, 1395’i kurtarma, 201’i su çekimi, 90 boğulma tehlikesi ve 1985’i diğer itfai olaylar olmak üzere toplam 6136 olaya müdahale etti.

Yıl boyunca 1556 denetim yapan ekipler, 300 kurumda 6395 vatandaşa eğitim verdi.

90 KİŞİ OSKEM’LE HAYATA TUTUNDU

Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ile il genelinde oluşturulan 3’ü Kadınlar Plajı toplam 17 plajda su kazalarını önleme hizmeti verilerek vatandaşların yaz aylarında daha güvenli vakit geçirmeleri için imkân sağlandı. Boğulma tehlikesi geçiren 90 kişi OSKEM’le yaşama tutundu.

DAHA GÜVENLİ BİR ORDU İÇİN

“Daha Güvenli bir Ordu” parolasıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak il genelinde 1556 yapı, işletme veya tesis denetlenerek yangın güvenliği açısından gerekli önlemler aldırıldı.

OBİTEM EĞİTİMLERİ İLE 6395 KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ

Eğitim çalışmalarında Karadeniz bölgesinde başarılı çalışmalara imza atan İtfaiye Eğitim Merkezi ile geride bırakılan yılda Giresun İtfaiyesi, Giresun AFAD Arama Kurtarma Ekibi başta olmak üzere birçok kurum kuruluş ile itfaiye personelleri, vatandaşlar ve gönüllülere yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi. Bu çalışmalar neticesinde 300 kurumda 6395 kişiye eğitim verildi.

Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından ise, Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı yerleşkelerde Sivil savunma planları, TAMP, sabotaj planları güncellenmesi faaliyetleri gerçekleştirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ