Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ORDU DENİZİ İLE BARIŞIYOR

ORDU DENİZİ İLE BARIŞIYOR
  • KÜLTÜR SANAT
  • 28 Haziran 2021
  • ORDU DENİZİ İLE BARIŞIYOR için yorumlar kapalı
  • 135 KEZ OKUNDU

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince çalışmaların hızla sürdüğü Durgun Su Sporları Merkezi’nde toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

24 SAAT YAŞAYAN BİR MERKEZ OLACAK

Merkez, bisiklet ve yürüyüş yolları ile 24 saat yaşayan bir alana dönüşürken alan içerisinde ayrıca gözlem kulesi, 4 adet 93 kişilik tribün, hafif çelik prefabrik kayıkhane, muhtelif prefabrik WC-duş, soyunma kabini ve yüzer platform, alt yapı ve çevre düzenleme imalatları ile mevcut misafirhane binası tadilat işlemleri de yapılacak.

ALTINORDU’NUN YENİ YAŞAM ALANI OLACAK

Yıllardır atıl vaziyette olan Melet ırmağının deniz ile buluştuğu noktada balıkçılar için modern bir marina yapıldığını belirten Başkan Güler, “Melet ırmağına yapılan yeni düzenleme ile Altınordu ilçesi yeni bir yaşam alanına daha kavuşmuş olacak. Buraya yapacağımız yeni yaşam alanları ve sosyal donatılar ile Melet 7/24 canlı ve hareketli bir yapıya kavuşmuş olacak. Eski görüntüsünden eser kalmayacak” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ