Ordu Haber – Ordu Times

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER’İN RAMAZAN AYI MESAJI

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER’İN RAMAZAN AYI MESAJI
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT / ORDU HABERLERİ
  • 05 Mayıs 2019
  • ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER’İN RAMAZAN AYI MESAJI için yorumlar kapalı
  • 512 KEZ OKUNDU

Yüce Allah’ın sevgisiyle dolup taşacağımız; dua, secde ve mukabelelerle manevi alemlere koşacağımız; daha iyi bir kul olma yarışına gireceğimiz mübarek Ramazan ayına kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.

İlahi emirlerin ışığı altında kendimizi hesaba çekeceğimiz, kalplerimizi ve fikirlerimizi kötülüklerden kurtarmaya çalışacağımız mübarek günleri bünyesinde barındıran Ramazan ayı hayır, bereket, dua ve niyaz ayıdır. Peygamber Efendimiz (S.A.V) Ramazan ayının faziletini “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş ayıdır” buyurarak özetlemiştir.

Kalplere nur, gönüllere şifa, müminlere rahmet olan; bütün insanlığı cehaletten, karanlıktan, vahşetten ve delaletten kurtaran; doğru yola ve ilahi nura, ilme, medeniyete ve saadete ulaştıran Kur’an-ı Kerim’in bu ayda nazil olmaya başlaması da ayrı bir sevinç kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle saygıdeğer Ordulu hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni eder, sağlık ve afiyet içinde Ramazan Bayramı’na erişmemizi Yüce Allah’tan niyaz ederim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ