Ordu Haber – Ordu Times

OKSİJEN TİYATRO 12. SANAT YILI

OKSİJEN TİYATRO 12. SANAT YILI
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 12 Ocak 2020
  • OKSİJEN TİYATRO 12. SANAT YILI için yorumlar kapalı
  • 831 KEZ OKUNDU

10 Ocak 2008 yılında kurulan Oksijen Tiyatro bir çok engelleri, sorunların üstesinden gelerek 12.sanat yılına adım attı.
12 yıl içine birçok proje, çocuk, gençlik ve yetişkin oyunları, sosyal sorumluluk projeleri sığdırdı. Her sezon yeni bir heyecanla Ordu’nun Tiyatro tarihine destek olarak geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için hiç durmadan çalıştı.   Ordu Tiyatro tarihine çok güzel eserlerin sergilenerek geçmesini sağladı. İlk yıllarında olanaksızlıklar içinde tek oyun hazırlığı yaparken şimdilerde bir sezonde 4 ya da 5 proje ile seyircisi ile buluşmaya devam ediyor. 2008 yılında kuruluşumuz zamanında başka dernek çatısı altında var olma savaşı verirken; şimdiler de kendi alanımızda daha farklı projelere nasıl adım atabiliriz düşüncesindeyiz. O zamandan bu zamana alanlarımız genişler gelişirken, fikirlerimizde gelişip tiyatroya yansıtmaya çalıştık.

2008- 2020 yılları arasında da Oksijen Tiyatro’yu besleyen kaynaklarda farklılıklar oluşuturuyor tabii.. ilk yıllar kişilerden destek alarak ayakta duran Oksijen şimdilerde rüştünü ispat etmiş bir genç misali kurumlar,kuruluşlardan, belediyelerden, bakanlıklardan desteklerini alarak büyük prodüksiyonlara yönelme noktasında.
Bu zamana kadar ; 2008 den 2020 sezonu arası bilgilerimiz.
14 YETİŞKİN OYUNU -5 ÇOCUK OYUNU  – 8 GENÇLİK OYUNU(Oksijen Cep Sahnede) – 6 SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ – 37 Turne- 1 Hollanda turnesi –
DİZİ – FİLM ÇALIŞMALARI : 7 projede 100 ü aşkın Oyuncu ile cast desteği
ÖDÜLLER: 4 En iyi Oyuncu Ödülü – 1 Yılın Tiyatrocusu (2018)– 1 Tiyatro Emek Ödülü(2019)
2019-2020 sanat sezonunda ise; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile R.Nurgül ÇOLUK’un yazdığı (7.KASAİD Kadın oyunları yarışması Mansiyon ödüllü eseri-2002 )V.Yasin AKYÜZ’ün Yönettiği “KIRILMA NOKTASI “ Oyununu 25 Aralık Prömiyerin ardından sezon boyunca Çarşamba akşamları OKSM Küçük Salonda 19.30 seyircisi ile buluşmaya devam ediyor.
Oksijen Cep Sahnede bu yıl 6.sezonuna adım atan “MUHABBET-İ ALA” Doğaçlama Tiyatro ile her Cuma  saat:19,30 da seyirci ile buluşmaya devam ediyor.
Veee Nisan ayında 6.sini gerçekleştireceğimiz “ÇOCUK KOROSU ile ENGELLERİ AŞIYORIZ-6” Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile Adil Karlibel Özel Eğitim okulu öğrecilerimizle Şef:Seher AKBULUT ÇAVUŞ yönetiminde hazırlıklara devam ediyor

12.Sanat yılımıza ulaşmamızda bizlere destek veren değerli büyüklerimiz,kişi, kurum, kuruluş, basın mensupları, öğretmen,öğrencilerimiz, ailelerimiz, seyircilerimiz, en çok da Oksijen’i Oksijen yapan çok değerli oyuncu, yönetmen, dramaturg, koreograf, grafik tasarım, dekor,müzik adamlarımıza çok ama çok teşekkür ederiz… verdiğiniz emekler için, destekler için, bizleri yalnız bırakmadığınız için en çok da bize güvendiğiniz için minnettarız… Yıllar ilerledikçe sanat ilerlesin gelişsin. Sanat dolu yıllar olsun.
10 Ocak 2020 yani 12.yılımıza adım attığımız günde kendi sahnemizde olmak. Seyircimizle kutlamak muhteşemdi.
Veeee… 6.Sezonunda Muhabbeti Ala doğaçlama tiyatro akşamında seyircimizle birlikte sanat yılımızı kutladık. Oksad cep sahnemiz dolu oyunumuz muhteşemdi. Tabii ki seyircimizin verdiği enerji ve katılım ile yıl dönümümüze yakışır bir doğaçlama akşamı oldu. Nice sanat yıllarımız olsun temennisi ile. Teşekkürler.
Ordu da  Tiyatronun adı OKSİJEN TİYATRO

Tiyatrosuz kalmayın
Oksijensiz hiç kalmayın
SANATA EVET

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ